نماینده آشوریان مجلس در دیدار با بانوان فعال اتریشی و سوییسی

پیروان ادیان الهی با صلح و دوستی کنار یکدیگر در ایران زندگی می کنند

بت کلیا,نماینده آشوریان در مجلس

تهران - ایرنا - بت کلیا نماینده آشوریان در مجلس شورای اسلامی در دیدار جمعی از بانوان فعال اتریشی و سوییسی گفت: در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ادیان الهی مسیحیت، یهودیت و زرتشت به رسمیت شناخته شدند و پیروان آنها با صلح و دوستی در کنار یکدیگر زندگی می کنند.

به گزارش ایرنا از اداره کل بین الملل مجلس شورای اسلامی جمعی از بانوان فعال اتریشی و سوییسی امروز یکشنبه با نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کردند.

در ابتدای این دیدار یوناتن بت کلیا نماینده آشوریان با اشاره به زندگی تاریخی و دیرینه پیروان ادیان ابراهیمی در ایران و در کنار برادران مسلمان ضمن تشریح فعالیت های نمایندگان اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی گفت: همواره در طول سالیان گذشته اقوام، گروه ها و مذاهب مختلف در ایران در صلح و نوع دوستی و همزیستی مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی کردند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات و تلاش های جمهوری اسلامی ایران جهت تامین حقوق پیروان ادیان الهی اشاره کرد و گفت: با حکم حکومتی رهبر معظم انقلاب اسلامی دیه غیرمسلمان با مسلمان برابر شده است.

در این دیدار همچنین بگلریان نماینده ارامنه جنوب، خانلری نماینده ارامنه شمال و اختیاری نماینده زرتشتیان نیز حضور داشتند و در سخنانی به تشریح جایگاه و موقعیت اقلیت های دینی در جمهوری اسلامی ایران پرداختند.

سیام (1)**1449
کد N221757