9 کشته و زخمی در اوکراین

۹ مامور پلیس و طرفدار روسیه در شرق اوکراین کشته یا زخمی شدند .

9 کشته و زخمی در اوکراین۹ مامور پلیس و طرفدار روسیه در شرق اوکراین کشته یا زخمی شدند .

 

 


به گزارش واحد مرکزی خبر ، شبکه تلویزیونی المیادین  گزارش داد: وزارت کشور اوکراین از کشته شدن یک مامور پلیس و زخمی شدن پنج نفر در درگیری با طرفداران روسیه در شرق اوکراین خبر داد.

همچنبن خبرگزاری رویترز گزارش داد: یک فعال طرفدار روسیه در درگیری با نیروهای وفادار به دولت اوکراین در شهر اسلاویانسک در شرق اوکراین کشته شد.

نیکلای سولنتسف از فعالان طرفدار روسیه همچنین از زخمی شدن دو نفر دیگر از طرفداران روسیه در این شهر خبر داد.

تظاهرکنندگان جدایی طلب دفتر شهردار شهر ماریوپول را در شرق اوکراین اشغال کردند.

وزیر کشور اوکراین ساکنان اسلاویانسک در خانه بمانند


در پی شروع عملیات نظامی در اسلاویانسک ، وزیر کشور اوکراین از ساکنان این شهر خواست در خانه های خود باقی بمانند.


در پی صدور حکم شروع  «عملیات ضد ترور»  در اسلاویانسک از سوی  وزیر کشور اوکراین ، از ساکنان این شهر خواسته شده است در خانه های خود و دور از پنجره ها باقی بمانند.


وزیر کشور اوکراین از آغاز "عملیات ضدتروریستی" در اسلاویانسک در شرق این کشور خبر داده بود.

خبر دیگر این که با تشدید موج استقلال طلبی در مناطق شرقی اوکراین، ‌هواداران روسیه دیروز کنترل مقر پلیس را در یک شهر دیگر به دست گرفتند.

طرفداران روسیه در شهر کراماتورسک/Kramatorsk / با حمله به مقر پلیس در این شهر پرچم روسیه را بر فراز آن به اهتزاز درآوردند.

گروه‌های طرفدار روسیه دیروز نیز چند ساختمان امنیتی در شهرهای دونتسک/ Donetsk/ و اسلاویانسک/Slavyansk/ را تصرف کردند.

خارکیف/Kharkiv/ و لوهانسک/Luhansk/ از دیگر شهرهای شرقی اوکراین هم بعد از جدایی شبه ‌جزیره کریمه از این کشور، خواستار همه‌پرسی مشابه منطقه کریمه در شهرهای خود و الحاق به روسیه شده‌اند.

درپی تشدید بحران در مناطق شرقی اوکراین، وزیر کشور اوکراین باردیگر انگشت اتهام را به سوی روسیه نشانه رفت و حملات طرفداران روسیه در شرق اوکراین را اقدام تجاوزکارانه مسکو دانست.

آمریکا هم که تاکنون از دولت موقت اوکراین حمایت کرده بار دیگر مسکو را به ایجاد ناآرامی در شرق اوکراین متهم کرد.

جن ساکی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا  دیشب اوضاع در مناطق شرق اوکراین را نگران‌کننده خواند و روسیه را عامل بی‌ثباتی در این مناطق دانست.

کاخ سفید دیروز اعلام کرد: جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا 22 آوریل (دوم اردیبهشت) برای دیدار با مقامات دولت موقت اوکراین به کی یف می رود.

26149

کد N221737