رئیس پلیس سابق دبی: قطر مال ماست!

تسنیم نوشت:

رئیس پلیس سابق امارات گفت: قطر باید یکی از امیرنشین‌های امارات متحده عربی باشد.
به گزارش پایگاه خبری فرانس پرس؛ ژنرال ضاحی خلفان، رئیس پلیس سابق امارات که در حال حاضر معاونت سازمان امنیت امارات را به عهده دارد، در صفحۀ توئیتر خود نوشت: قطر باید بخشی از امارات باشد.

ژنرال خلفان همچنین در این باره نوشت: ما باید قطر را ملحق کنیم و در مرز آن تابلویی نصب کنیم وبنویسیم: به هشتمین امیرنشین امارات عربی متحده خوش آمدید.

ژنرال خلفان که به صراحت لهجه شهرت دارد، قبلاً نیز به تندی به اخوان‌المسلمین حمله کرده بود.

وی در پیام‌های اخیر خود شخصیت‌هایی چون یوسف قرضاوی، فعال و شیخ تندرو وابسته به اخوان‌المسلمین را هدف قرار داده و در باره وی گفته بود: نباید اجازه دهیم چنین افرادی در منطقۀ ما مستقر شوند و ریشه بدوانند.

پیام‌های ژنرال خلفان که واکنش‌های مخالف و موافق زیادی را برانگیخته به ویژه پاسخ‌های تندی که ظاهراً توسط اسلام‌گرایان نوشته شده، به همراه داشته است.
یک شهروند کویتی، ژنرال خلفان وموضع‌گیری های وی در قبال قطر را با صدام حسین مقایسه کرده که برای اشغال کویت خیز برداشت و آن را "نوزدهمین" استان عراق نامیده بود.

این تنش تازه در روابط امارات و قطر حدود چهار هفته بعد از آن رخ می‌دهد که امارات عربی متحده و عربستان سعودی و بحرین، سفیران خود را از قطر فرا خواندند، این کشورها دولت قطر را پشتیبان گروههای تندرو در جهان عرب می دانند که قصد دارد کشورهای همسایه را بی‌ثبات کند.

49261

کد N221735