نخستین جلسه شورای مشورتی اصلاح طلبان در سال 93 با حضورخاتمی برگزار شد

سیدمحمدخاتمی

تهران-ایرنا- نخستین جلسه شورای مشورتی اصلاح طلبان در سال 93 با حضور حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدخاتمی رییس جمهور پیشین کشورمان برگزار شد.

به گزارش ایرنا، این شورا در جلسه عصر روز گذشته (شنبه 23 فروردین) پس از بررسی مسائل عمده کشور بر ضرورت حل جمعی و عقلانی مشکلات حاد کشور و حمایت از دولت دکتر روحانی در جهت پیشبرد منافع ملی تاکید کرد.

شورای مشورتی اصلاح طلبان، برای عبور موفق کشور از تنگناها و بحران های به جا مانده از سالیان پیش و اصلاح میراث اقتصادی پر اشکال و نابسامان گذشته، حسن ظن و همکاری های مشترک میان دولت، نخبگان، گروه های سیاسی و آحاد و اقشار ملت را ضروری دانست و از مردم خواست که برای بازگشت اقتصاد کشور به چرخه رونق و شکوفایی، دولت را در اجرای موفقیت آمیز طرح هدفمند کردن یارانه ها کمک کنند.

این شورا افزود : حل درست این مسأله که در شرایط کنونی منبع اصلی کسر بودجه، تورم و کاهش رشد اقتصادی و گسترش بیکاری و در فشار مضاعف قرار گرفتن محروم ترین قشرهای مردم در شهر و روستا است، مسأله ای ملی است که جز با تدبیر دولت و همت ملت امکان پذیر نیست.

شورای مشورتی اصلاح طلبان بر این اساس از توانمندان جامعه و کسانی که نیاز کمتری به دریافت یارانه در شرایط کنونی دارند می خواهد که با انصراف داوطلبانه از دریافت آن در فرصت باقیمانده از ثبت نام در این اقدام ملی شرکت کنند.

شورای مذکور می افزاید: ˈاین اقدام کوچک شهروندان نه تنها از نظر اقتصادی، بلکه از نظر اجتماعی و فرهنگی نیز زیبا و موثر است و می تواند به گشایش کار دولت در حل مسائل عمیق اقتصادی – سیاسی کشور کمک کند.

اختصاص منابع حاصل از این اقدام مدنی به ارتقاء بهداشت عمومی جامعه، اصلاح نظام حمل و نقل و تقویت نظام تأمین اجتماعی کشور از جمله اقدامات معقول و قانونی دولت است که به جهت بهبود معیشت قشرهای محروم تر جامعه باید به کار رود.ˈ

شورای مشورتی اصلاح طلبان از عموم شهروندان می خواهد که در آزمونی دیگر، رشد سیاسی و فرهنگی جامعه را در پیشبرد روش های اصلاح طلبانه و پاسخگویی منطقی به نیازهای کشور و خواست عمومی برای پیشرفت، به نمایش بگذارند و راه بازگشت همگانی به اعتماد، همدلی و راستگویی را هموارتر سازند.

سیام * 9173 * 1449
کد N221643