وزیر خارجه ترکیه در ژاپن:

تحولات اوکراین تاثیری بر همکاری انرژی آنکارا و مسکو ندارد

تاثیر تحولات اوکراین,مناسبات مسسکو و آنکارا

تهران - ایرنا - خبرگزاری ایتارتاس روسیه روز یکشنبه به نقل از وزیر خارجه ترکیه اعلام کرد که تحولات اوکراین تاثیری بر همکاری آنکارا با مسکو در بخش انرژی ندارد.

ˈاحمد داود اغلوˈ که برای شرکت در یک کنفرانس بین المللی هسته ای در ژاپن بسر می برد روزیکشنبه دریک کنفرانس خبری گفت: از آنجایی که همکاری های مسکو و آنکارا در بخش انرژی فقط به واردات گاز طبیعی از روسیه و مهندسی توان هسته ای غیر نظامی ترکیه از سوی مسکو محدود نمی شود، از این رو تحولات اوکراین نمی تواند تاثیری بر روابط دوجانبه دوکشور در این زمینه داشته باشد.

وی با اعلام اینکه دولت ترکیه به دنبال تضعیف مناسبات دو کشور نیست، افزود: آنکارا همه تلاش خود را بکار می بندد تا حوادث جاری در اوکراین نتواند تاثیری منفی بر مناسبات دو کشور برجای بگذارد.

داوداغلو با اشاره به طرح های انتقال انرژی ناباکو، ˈفرا- آناتولیˈ و ˈفرا-آتلانتیکˈ گفت: صرف نظر از بحران های جزئی در دولت ترکیه، آنکارا از هیچ اقدامی برای آینده توسعه کشور کوتاهی نخواهد ورزید، لذا در راهبرد تقویت بخش انرژی کشور به حفظ تنوع منابع تامین انرژی کشور از کشورهایی که از قبل با آنها قرارداد دارد همچنان پایبند است.

مترجمام**1378**1856
کد N221568