لاریجانی: مجلس از ورزش کشتی پشتیبانی می کند

لاریجانی,ورزش

تهران - ایرنا - رییس مجلس شورای اسلامی گفت: تمام نمایندگان مجلس با علاقه کارهای ملی پوشان کشور را پیگیری کرده و علاقه مندند تا پشتیبانی لازم را از ورزش کشتی انجام دهند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، علی لاریجانی روز یکشنبه در دیدار با اعضای تیم ملی کشتی آزاد، مربیان و اعضای فدراسیون کشتی افزود: تردیدی نیست که یکی از نمادهای کشور ایران پهلوانان آن هستند.

وی خطاب به اعضای تیم ملی کشتی آزاد ادامه داد: کسب مدارج بالا توسط شما قهرمانان، سرافرازی کل کشور را به دنبال دارد و این یک جنبه فردی نبوده و باعث امیدواری برای تمام مردم ایران است.

رییس مجلس اظهار داشت: ورزش کشتی از جمله ورزش هایی است که در آن علاوه بر رعایت اخلاق پهلوانی، توانسته در سال های گذشته مقام های بسیاری را به دست بیاورد.

وی ادامه داد: فراکسیون ورزش مجلس باید روش های مناسب رفع مشکلات ورزشکاران ملی پوش کشور را بررسی کرده و بودجه لازم را در اختیار آنان قرار دهد.

رییس نهاد قانونگذاری تاکید کرد: در بودجه سال جاری و سال آینده باید ردیف خاصی برای کشتی در نظر گرفته شود.

لاریجانی در پایان از تمامی قهرمانان و ملی پوشان ورزش کشتی تشکر و قدردانی کرد و آنان را مایه مباهات و سرافرازی کشور خوانده و خواستار در نظر گرفتن مرجعی برای ورزش کشتی مانند سنت وقف شد تا بتوان از عواید آن برای پیشبرد اهداف ورزش استفاده کرد.

بهروز نعمتی رییس کمیته کشتی فراکسیون ورزش مجلس در ابتدای این دیدار گفت: تیم حاضر با همت و غیرت پهلوانی و با تمام کمبودها و مشکلات مالی توانست برای چندمین بار این مقام را کسب کند و این قهرمانی در تمام رسانه های دنیا و فدراسیون جهانی کشتی بازتاب زیادی داشته باشد.

وی ابراز امیدواری کرد، مجلس با حمایت از این ورزش ملی و سنتی بتواند راه قهرمانی را ادامه دهد.

علیرضا حیدری نایب رییس فدراسیون کشتی در پایان از رییس مجلس درخواست کرد تا مجلس راهکاری را در نظر بگیرد که ورزش هایی مانند کشتی بتوانند از درآمد پایداری برخوردار باشند و هر ساله با کمبود بودجه مواجه نشوند و بودجه تیم هایی که به جام جهانی می روند جدا از بودجه وزارت ورزش در نظر گرفته شود.

سیام**2025 ** 1418
کد N221520