آل‌هاشم:

شهید صیاد شیرازی وحدت نیروهای مسلح را مستحكمتر كرد

سیاست داخلی

مجموع ویژگی‌های شخصیتی شهید صیاد شیرازی باعث شد تا بنی‌صدر ایشان را از کار و مسئولیتی که داشتند برکنار کنند، اما بعد از خلع بنی‌صدر، شهید صیاد به دلیل‌‌ همان ویژگی‌ها و با حکم امام راحل به عنوان فرمانده نیروی زمینی منصوب شد.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: شهید سپهبد علی صیاد شیرازی توانست فرهنگ ارتش و سپاه را به هم پیوند زند و وحدت میان نیروهای مسلح را مستحکمتر کند.

به گزارش  ایلنا‏، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم طی سخنانی در جمع کارکنان این سازمان ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید صیاد شیرازی، وی را یکی از مردان مخلص خدا، انسانی مومن و متدین، نظامی شجاع و وارسته و فرمانده دلاور میدان‌های نبرد حق علیه باطل نامیدند که نقش محوری در دوران انقلاب و دفاع مقدس بویژه در پاکسازی مناطق غرب کشور مانند کردستان و آذربایجان غربی به عنوان فرمانده آن مناطق ایفا کرد.

نماینده ولی‌فقیه در ارتش سپس به خصوصیات شخصیتی و ولایتمداری شهید صیاد شیرازی اشاره کرد و افزود: مجموع ویژگی‌های شخصیتی آن شهید والامقام باعث شد تا بنی‌صدر ایشان را از کار و مسئولیتی که داشتند برکنار کنند، اما بعد از خلع بنی‌صدر، شهید صیاد به دلیل‌‌ همان ویژگی‌ها و با حکم امام راحل به عنوان فرمانده نیروی زمینی منصوب شد و توانست فرهنگ ارتش و سپاه را بهم پیوند زده و وحدت میان نیروهای مسلح را مستحکمتر کند.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در ادامه ضمن تبریک فرارسیدن هفته ارتش و بزرگداشت حماسه‌آفرینی‌های نیروی زمینی به تمام ارتشیان و با بیان اینکه «این روز یکی از یادگاران امام راحل است»، یادآور شد: اول انقلاب دشمنان شعار «ارتش آمریکایی منحل باید گردد و ارتش خلقی ایجاد باید گردد» را با قصد خلع سلاح انقلاب مطرح می‌کردند، اما امام خمینی (رضوان‌الله تعالی علیه) ارتش و بدنه آن را خوب می‌شناختند؛ بدنه‌ای که شهدای گرانقدری همچون شهید ستاری، شهید نامجوی، شهید بابایی و دیگر شهدا و افسران غیرتمند جوان و درجه‌داران با ایمان و سربازان وفادار به کشور را در خود داشت.

آل‌هاشم در ادامه خاطرنشان کرد: ارتش به انقلاب پیوند خورده بود و در طول دفاع مقدس خودش را نشان داد و باعث شد تا امام (ره) در آخرین پیام خود قبل از ارتحالشان که در ۲۹ فروردین ۶۸ صادر فرموند، از ارتشیان به دلیل این حماسه بزرگ تجلیل کنند و در این راستا رهبر فرزانه انقلاب نیز ارتش را ارتش حزب‌الله و کلمه طیبه نامیدند و این افتخاری برای ارتش است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در پایان با اشاره به سالروز شهادت مرتضی آوینی و گرامیداشت یاد و خاطره ایشان، شهید سید مرتضی آوینی را شهید هنر نامید و تصریح کرد: به روح بلند این شهید که سالروز شهادتش به نام روز هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است درود می‌فرستیم.

کد N221244