آغاز رقابت 550 مؤذن، مبتهل و همخوان قرآنی کشور از 9 اردیبهشت

قرآن کريم,سازمان اوقاف

هجدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال و مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم 9 اردیبهشت ماه با حضور برگزیدگان سراسر کشور در آبادان آغاز می‌شود.

هجدهمین دوره مسابقات سراسری اذان، ابتهال و مدیحه سرایی و همخوانی قرآن کریم 9 اردیبهشت ماه با حضور برگزیدگان سراسر کشور در آبادان آغاز می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ولی یار احمدی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اعلام این خبر اظهار کرد: این دوره از مسابقات در سه رشته اذان، ابتهال، همخوانی و مدیحه سرایی در بخش برادران و خواهران، از دهم تا پانزدهم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.

به گفته رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، در دو رشته انفرادی اذان و ابتهال 3 نفر و در رشته گروهی(همخوانی) 5 گروه برگزیده خواهند شد.

وی تعداد شرکت کنندگان در هجدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال و مدیحه سرایی(همخوانی) را 550 نفر از 31 استان کشور عنوان کرد و افزود: این تعداد راه یافتگان به مسابقات از برگزیدگان مرحله استانی این دوره از مسابقات هستند.

یاراحمدی تصریح کرد: به نفرات برگزیده هجدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال، همخوانی و مدیحه سرایی در پایان مسابقات جوایز ارزنده و نفیسی اهدا خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: هجدهمین دوره مسابقات اذان، ابتهال و مدیحه سرایی(تواشیح) از سوی مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، با همکاری فرمانداری آبادان و دفتر امام جمعه آبادان در محل سینما نفت آبادان برگزار خواهد شد.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه، ایجاد فضای همدلی و معنوی در استان و شهر میزبان، وجود تعداد زیادی از گروه‌ها و اساتید ممتاز کشوری و بین المللی همخوانی در خوزستان، فضای معنوی جبهه و جنگ و مناطق عملیاتی و آشنایی متسابقین با حال و هوای دوران دفاع مقدس و بازدید از نمادهای ایثار و شهادت در منطقه را از جمله اهداف مورد توجه در انتخاب محل برگزاری هجدهمین دوره این مسابقات عنوان کرد.

یاراحمدی در پایان متذکر شد: توجه ویژه به اذان به عنوان نماد و شعار مسلمانان و مقدمه اقامه نماز و دعوت مسلمانان به این مهم می‌تواند در جهت اعتلای فرهنگ ناب اسلامی در این مسابقات مورد اهتمام ویژه‌ای قرار گیرد.

انتهای پیام

کد N221196