نماینده شهریار خبر داد:

خسارت 210 میلیارد تومانی سرمازدگی به باغداران شهریار

تذکر

تهران - ایرنا - نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی گفت: در اثر سرمازدگی ابتدای سال به باغات شهرستان های شهریار، قدس و ملارد 210 میلیارد تومان به کشاورزان این شهرستان ها خسارت وارد شد که انتظار داریم وزارت جهاد برای جبران این خسارت اقدام کند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، «حسین گروسی» در پایان جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس طی تذکری شفاهی اظهارداشت: 9 هزار و 187 هکتار از باغات شهریار در اثر سرمازدگی ابتدای سال خسارت دیدند و انتظار داریم وزارت جهاد کشاورزی توجه کافی به جبران این خسارت داشته باشد.

وی همچنین از وزیر آموزش و پرورش خواست طی روزهای باقی مانده تا سالروز بزرگداشت روز معلم در 12 اردیبهشت نسبت به پرداخت مطالبات فرهنگیان اقدام کند.

گروسی همچنین از وزیر راه و شهرسازی خواست نسبت به احداث بیمارستان های شهرستان های قدس، ملارد و شهریار و همچنین اتصال مترو به این شهرستان ها اقدام کند.*** آقامحمدی: نباید مردم را برای انصراف از یارانه در رودروایسی قرارداد

«ابراهیم آقامحمدی» نماینده مردم خرم اباد در مجلس شورای اسلامی هم طی تذکری شفاهی گفت: قیمت حامل های انرژی از قبیل برق، گاز، آب و بنزین را گران کرده ایم و می خواهیم مقداری از آن را به مردم برگردانیم در حالی که رسانه ها را طوری ساماندهی کرده ایم که مردم را در معذوریت قراردهیم تا ثبت نام نکنند.

وی ادامه داد: ثبت نام برای دریافت یارانه حق مردم است و نباید مردمی که نیازمند هستند در رودروایسی قرار گیرند بلکه باید جلوی ریخت و پاش ها، فساد و تغییرات در دکوراسیون ها را بگیریم.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: در استانداری لرستان میلیاردها تومان صرف تغییر دکوراسیون و خرید ماشین های خارجی شده که باید جلوی اینها گرفته شود.

وی همچنین با بیان این که لرستان اولین استان بیکار کشور است از رییس جمهوری خواست در این خصوص اقدام کند تا بیکاران در مقابل خانواده شان شرمنده نباشند.** نماینده یزد: منابع ناشی از انصراف به صورت استانی صرف شود

«محمدصالح جوکار» نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی ضمن دعوت از مردم برای انصراف از دریافت یارانه از دولت خواست در این مرحله با تدبیر اقدام شود تا هم عدالت اجتماعی محقق شود و هم به ساحت مردم توهین نشود.

وی پیشنهاد کرد که منابع حاصل از انصراف استانی قلمداد شده و معادل ریالی آن در واحدهای تولیدی بزرگ و ایجاد سهام به انصراف دهندگان داده شود.

به گفته جوکار این امر ضمن جلوگیری از افزایش نقدینگی، حمایت از تولید و اشتغالزایی و همچنین تشویق مردم به انصراف را در پی خواهد داشت.

نماینده مردم یزد همچنین طی تذکری به وزیر کشور اظهارداشت: یزد میزبان صدهزار نفر اتباع خارجی است که معادل 10 درصد جمعیت استان است و این امر مشکلات و ناهنجاری های فرهنگی و اجتماعی را به استان تحمیل نموده است.** افزایش 40 درصدی عوارض آزادراه پردیس - تهران

«مشهدی عباسی» نماینده مردم دماوند و فیروزکوه در مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر لزوم قاطعیت تیم مذاکره کننده در جریان مذاکرات هسته ای اظهارداشت: دریافت مالیات در شرق تهران تصاعد هندسی دارد در حالی که میزان درآمد در شرق تهران با شمال آن قابل مقایسه نیست.

وی همچنین گفت: عوارض آزادراه پردیس - تهران 40 درصد افزایش یافته که قابل مقایسه با محورهای جنوبی و غربی استان تهران نیست.

«شمس الله بهمئی» نماینده مردم رامهرمز و رامشیر در مجلس شورای اسلامی هم قهرمانی تیم فولاد در لیگ برتر و همچنین صعود تیم نفت مسجد سلیمان را به مردم خوزستان تبریک گفت.

«محمد تقی توکلی» نماینده مردم الیگودرز هم طی تذکری به رییس جمهور خواستار رعایت اصل سوم قانون اساسی و رفع تبعیضات ناروا در تخصیص اعتبار به طرح های تاثیرگذار شد.

وی ضمن تاکید بر تسریع طرح راه آهن و جاده های ارتباطی شهرستان الیگودرز خواستار تعیین تکلیف حق آبه کشاورزان خسارت دیده از اجرای طرح انتقال آب از الیگودرز به شهرستان قم شد.

سیام(3)**2021**9132 ** 1418
کد N221102