تذکر قانون اساسی نماینده اصفهان: تجمع با پلاکارد نمایندگان چهارمحال و بختیاری باعث تفرقه می شود

خانه ملت نوشت:

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان اینکه نمایندگان مجلس هم براساس آیین‌نامه داخلی مجلس می‌توانند اظهارنظرهای خود را در قالب تذکر شفاهی، کتبی و تحقیق و تفحص مطرح کنند گفت:تجمع نمایندگان چهارمحال در صحن علنی عامل تفرقه می‌شود.
حمیدرضا فولادگر در نشست علنی امروز (یکشنبه 24 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی،در اخطاری با استناد به اصول 45 و 48 قانون اساسی گفت: بحث طرح آب چه انجام شود و چه نشود، این موضوع و تصمیم‌گیری در این رابطه در سطح کارشناسی برعهده دولت است و ما هم باید در این رابطه بحث کنیم. از طرف دیگر نمایندگان مجلس هم براساس آیین‌نامه داخلی مجلس می‌توانند اظهارنظرهای خود را در قالب تذکر شفاهی، کتبی و تحقیق و تفحص مطرح کنند، اما امروز متاسفانه شاهد بروز اتفاقاتی در صحن علنی مجلس بودیم که این موضوع بدعت خوبی نیست و تفرقه ایجاد کرده و همبستگی را مخدوش می‌کند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موضوعات مورد بحث نمایندگان باید در جای دیگری مطرح شود، گفت: ما همه برادر هستیم و قطعاً نباید این اتفاقات در مجلس رخ دهد.

علی لاریجانی رئیس مجلس در پاسخ به اخطار این نماینده گفت: قطعاً این موضوع باید در سطح ملی رسیدگی شود و احتیاج به اینگونه مسائل نیست.

لازم به ذکر است که تعدادی از نمایندگان به ویژه نمایندگان مجمع استان چهارمحال و بختیاری امروز با حمل پلاکاردی مخالفت خود را نسبت به طرح انتقال آب بهشت‌آباد و گلاب 2 اعلام کردند


45231

 

کد N221035