معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور خبر داد

جمع‌آوری چادرهای مرزبانی و ساخت برجک به جای آن/اطلاعی جدیدی از دانایی‌فر نیست

سیاسی

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور با اعلام جمع شدن چادرهای مرزبانی و ساخت برجک به جای آن درباره آخرین وضعیت جمشید دانایی‌فر گفت: اطلاع جدیدی نداریم که به روشن شدن وضعیت ایشان کمک کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی عبداللهی در نشستی خبری اظهار کرد: قرار شده تا کلیه مکان‌های که مرزبان‌ها در آن جا در چادر مستقر بودند جمع شوند و به جای آن برجک نصب شود.

وی گفت: ما با سردار ذوالفقاری در این باره بحث‌هایی داشته‌ایم ساز و کارها و جایابی در این باره مشخص شده است تا این‌که هم مرزبانان ما جان پناه خوبی داشته باشند و هم امنیت بر آن منطقه وجود داشته باشد.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور هم چنین در پاسخ به سوالی درباره ضرورت مجازات 4 سرباز آزاد شده که مورد تاکید یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بوده است نیز اظهار کرد: شرایط نگهبانی و خدمت آیین‌نامه و دستورالعمل دارد و ما مطابق آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل های مربوطه به دنبال این خواهیم بود که اگر کسی کوتاهی کرده باشد و وظیفه خودش را به خوبی انجام نداده باشد برخورد لازم را داشته باشیم و به صورت کلی این موضوع در مسیر خود دنبال می‌شود.

عبداللهی تاکید کرد: اینطور نیست که کسی که به گروگان و یا اسارت رفته و برگشته همه چیز حل شده است.

وی همچنین در مورد آخرین وضعیت بررسی‌های در مورد جمشید دانایی‌فر اظهار کرد: ما اطلاع جدیدی نداریم که به روشن شدن این موضوع کمک کند.

وی افزود: تنها آن گروه جیش العدل در سایت اعلام کرده که دانایی فر را به شهادت رساندند، اما چون ما اطلاع و سند قوی در این باره نداریم این موضوع برای ما مبهم است.

وی با تاکید بر این‌که جمشید دانایی فر به قطع و یقین در داخل پاکستان نگهداری می‌شود گفت: با این وجود دولت پاکستان باید مسوولیت این موضوع را به هر شکل برعهده بگیرد.

وی با بیان این‌که در آینده نزدیک در سطح عالی سفری به پاکستان انجام خواهد شد، افزود: یکی از بحث‌های که در این سفر پیگیری می‌شود همین بحث گروهبان جمشید دانایی فر خواهد بود.

خبرنگاری از عبداللهی سوال کرد که گفته می‌شود یک گروهک تروریستی در خوزستان شناسایی شده آیا این موضوع صحیح است که عبداللهی در این باره گفت: تعدادی از آنها دستگیر شدند و طی این دستگیری بخشی از امکانات و تجهیزات همچون مواد منفجره و چاشنی‌های انفجاری کشف شد. این گروهک‌ها با اشراف اطلاعاتی دستگیر شدند و در اینکه از بیرون حمایت‌های مالی،‌آموزشی و پشتیبانی می‌شوند تردیدی نیست.

معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور تاکید کرد: بحمدالله با مجموعه توان اطلاعاتی و عملیاتی که وجود دارد این گروهک شناسایی شدند و آنها باید بدانند که در خوزستان میدان عملی به دست نخواهند آورد.

وی همچنین درباره واگذاری 300 کیلومتر از مرزهای شرقی به سپاه گفت: قرارگاه قدس سپاه 300 کیلومتر از مرزهای شرقی را تحویل گرفته و البته این موضوع به معنای این نیست که نیروهای مرزبانی در آنجا تخلیه شده است. سپاه در کنترل عملیاتی قرار گرفتن نیروهای مرزبانانی و تقویت آن بخش عمل خواهد کرد.

ادامه دارد...

کد N220895