نماینده زابل: رایزنی برای آزاد کردن گروهبان جمشید دانایی فر ادامه دارد

گروگانگیری, ایران و پاکستان, پاکستان

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سایت خارجی مجلس در خصوص آخرین وضعیت پنجمین مرزبان ربوده شده ایرانی گفت:رایزنی های مردمی برای آزادی جمشید دانایی فر آغاز شده و ادامه دارد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سایت خارجی مجلس در خصوص آخرین وضعیت پنجمین مرزبان ربوده شده ایرانی گفت:رایزنی های مردمی برای آزادی جمشید دانایی فر آغاز شده و ادامه دارد.
سید باقر حسینی گفت: باید مسئولان امنیتی کشور هرچه زودتر تکلیف این گروهک تروریستی جیش ‌العدل را مشخص کند چرا که جنایت کار است و فجایع ضد بشری در استان سیستان و بلوچستان انجام داده است.


نماینده مردم دهک و زابل در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: جیش العدل گروهکی تروریستی، مزدور و جنایتکار است که جنایت های زیای در حق ملت خود مرتکب شده بنابر این نمی تواند مدافع قوم مسلمان بلوچ باشد.


این نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: بلوچستان جزوی از ایران است همان طوری که در شهرهای مختلف کشور از استان ها و  قومیت های مختلف حضور و مسئولیت دارند ضمن اینکه مملکت برای تمام ایرانیان است.


حسینی گفت:در استان سیستان بلوچستان آموزش و پرورش در سال 1370 تنها دو نیروی بلوچ با مدرک کارشناسی در چابهار وجود داشت  که  برکت نیروهای غیربومی باعث شد در همه نقاط استان و در سطوح مختلف فارغ التحصیل داشته باشیم.


او با بیان اینکه در گذشته کسی برای خدمت به استان سیستان و بلوچستان نمی‌آمد، گفت: اکنون که شرایطی فراهم شده است که موجب آبادانی و رشد نسبی شده است، این گروهک تروریستی حق ندارد و در جایگاهی نیست که بخواهد اظهار نظر کند.


نماینده مردم دهک و زابل در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم سیستان و بلوچستان از مقامات امنیتی کشور می خواهند تا اقدام جدی در رابطه با این مزدوران خائن که شرارت می کنند و در پاکستان پنهان می شوند انجام دهد و دولت پاکستان در این رابطه  پاسخگو باشد تا بساط این گروهک هرچه زودتر جمع شود.


او در خصوص آخرین وضعیت پنجمین مرزبان ربوده شده ایرانی گفت: رایزنی های مردمی  برای آزادی جمشید دانایی فر ادامه دارد و امیدواریم وی هر چه زودتر وی به آغوش خانواده اش بر گردد و اتفاقی برایش نیفتاده باشد.


عضو هیئت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که تدابیری باید اتخاذ شود که این گونه اقدامات تداوم نداشته باشد گفت: تنها راه تحقق انسداد مرزهای ناامن است که با استحکامات قوی از مرز ها حراست شود  و نقاطی غیر ضروری که مردم در آنجا ورود پیدا نمی کنند و معمولا اشرار و قاچاقچی هستند با متجاوزان برخورد شود.     
45231


 

کد N220387