تهدید نتانیاهو به افزایش تحریم‌ها /تشکیلات خودگردان: رفتن به سازمان ملل حق فلسطین است

فلسطين

در حالی که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تهدید کرده تحریم‌های بیشتری را علیه فلسطینی‌ها اعمال می‌کند وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین اعلام کرد مراجعه فلسطینی‌ها به سازمان ملل و نهادهای این سازمان، حق ملت فلسطین و تمامی کشورها است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المیادین، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در تهدیدی آشکار علیه فلسطینی‌ها عنوان داشت: هر چه بیشتر به سازمان ملل بروید تحریم‌ها علیه شما شدیدتر خواهد شد.

در مقابل ریاض المالکی،‌ وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطین عنوان داشت: تلاش‌های اسرائیل برای مجازات ما به دلیل رفتن به سازمان ملل نشانگر ادامه نقض و بی احترامی به قوانین بین المللی است و تل‌آویو احساس می‌کند که فراتر از قانون است و جامعه بین المللی نیز اسرائیل را به دلیل اقداماتش مورد بازخواست قرار نمی‌دهد و به همین دلیل کشورهایی که قوانین بین المللی را نقض می‌کنند باید مجازات شوند نه کشورهایی که پایبندی خود را به این قوانین اعلام کرده‌اند.

این مقام فلسطینی اعلام کرد که فلسطین به کنوانسیون چهارم ژنو و پروتکل‌های الحاقی آن پیوسته است. لذا کشورهای عضو این کنوانسیون باید به مسئولیت‌های خود در مقابل اسرائیل عمل کنند. چرا که این دولت بر پایه اشغالگری ایجاد شده است و باید متعهد شود که به قطعنامه‌های سازمان ملل و قوانین بین‌المللی تن دهد و به نقض حقوق مردم فلسطین پایان داده و از اراضی اشغال شده فلسطین از جمله قدس شرقی عقب‌نشینی کند و آوارگانی را که از دیار خود آواره شده‌اند بازگرداند.

المالکی تاکید کرد: فلسطین به فعالیت‌های خود در عرصه بین‌الملل ادامه خواهد داد؛ چرا که فلسطین به همراه اردن و تعدادی از کشورهای عربی و اسلامی مصوبه‌ای را به سازمان آموزشی،‌ علمی و فرهنگی سازمان ملل یونسکو ارائه داده‌اند تا هیاتی از یونسکو برای ارزیابی محافظت از میراث قدس به این شهر اعزام شود.

انتهای پیام

کد N220312