مرسی: السیسی رئیس‌جمهور آینده مصر می‌شود

مصر

محمد مرسی ضمن پیش بینی پیروزی عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری آتی اعلام کرد: السیسی دوره ریاست جمهوری خود را به پایان نخواهد رساند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه "مردم مصر"، یک منبع امنیتی در مصر تصریح کرد که محمد مرسی، رئیس‌جمهور برکنار شده مصر پیش بینی کرده عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع سابق و نامزد انتخابات ریاست جمهوری مصر در انتخابات آتی پیروز خواهد شد اما دوره ریاست جمهوری خود را کامل نخواهد کرد.

این منبع مصری اظهار کرد که دستگاه امنیتی در زندان "برج‌العرب" اتاق محمد مرسی را مورد تفتیش قرار داده تا اجازه ندهند وی هیچ یادداشتی را به مقر محاکمه خود به اتهام کشتارها در مقابل کاخ ریاست جمهوری الاتحادیه ببرد.

منابع مصری همچنین تصریح کردند که مرسی از این اقدام نیروهای امنیتی به شدت خشمگین شده و تاکید کرده است: شما از چه چیزی هراس دارید چرا با رئیس‌جمهور اینگونه برخورد می‌کنید؟ من شورشی نیستم. شورشی همان کسانی هستند که می‌خواهند انتخابات را برگزار کنند در حالی که رئیس‌جمهور قانونی کشور ربوده شده است.

علاوه بر این مرسی خطاب به نگهبانان زندان برج العرب در حین برگزاری نماز جمعه گفت که نیاز به پول و لباس‌های جدید دارد و می‌خواهد با خانواده‌اش صحبت کند.

انتهای پیام

کد N220244