هزینه‌کرد برای قرآن در بین خانواده‌ها به فرهنگ تبدیل شود

قرآن کريم

یک فعال قرآنی با اشاره به مشکلات مالی مؤسسات قرآنی گفت: هزینه‌ساختن برای برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی در بین خانواده‌ها به یک فرهنگ تبدیل شود.

یک فعال قرآنی با اشاره به مشکلات مالی مؤسسات قرآنی گفت: هزینه‌ساختن برای برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی در بین خانواده‌ها به یک فرهنگ تبدیل شود.

مینا هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه لرستان، در رابطه با فعالیت‌های قرآنی مؤسسه قرآنی تبیان در سال 92، بیان کرد: طی شش ماهه دوم سال گذشته 12 کلاس آموزش قرآن در رشته‌های مختلف در مؤسسه قرآنی تبیان برگزار شد.

وی اضافه کرد: بسیاری از مؤسسات قرآنی با مشکلات متعددی از جمله مشکلات مالی، مکان و ناتوانی در پرداخت حق‌الزحمه مربیان مواجه هستند که نیاز است در این زمینه تدابیر لازم اندیشیده شود.

هاشمی ادامه داد: استقبال خانواده‌ها برای حضور فرزندان خود به‌ویژه کودکان و نوجوانان برای حضور در کلاس‌های آموزش قرآن بسیار خوب است اما مشکلی که وجود دارد این است که اغلب خانواده‌ها رغبت چندانی به پرداخت شهریه این کلاس‌ها ندارند که لازم است هزینه‌کردن برای برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی در بین خانواده‌ها به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی افزود: مؤسسات قرآنی نیاز دارند از لحاظ مالی مورد حمایت قرار بگیرند و این درحالیست که بسیاری از والدین به‌دلیل اینکه برنامه‌های آموزشی مدارس قرآن رایگان است ترجیح می‌دهند فرزندان خود را برای یادگیری قرآن به این مدارس بفرستند.

مدیر مؤسسه قرآنی تبیان پل‌دختر برگزاری جشنواره‌های قرآنی را گام مهمی در ترغیب و تشویق کودکان و نوجوانان به برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی دانست و تصریح کرد: لازم است برای جذب کودکان، نوجوانان و جوانان به برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی به جذاب بودن این برنامه‌ها توجه ویژه شود.

هاشمی ادامه داد: استفاده از مربیان مجرب نیز گام مهمی در جذب قرآن‌آموزان به کلاس‌ها و برنامه‌های قرآنی مؤسسات قرآنی است.

وی گفت: در 16 اسفند سال گذشته 65 نفر در مؤسسه قرآنی تبیان پل‌دختر در مسابقه مفاهیم نهج‌البلاغه که از کتاب «راه روشن» برگزار شد، شرکت کردند.

انتهای پیام

کد N220165