در گفتگو با مهر اعلام شد؛

نامه مجلس به قوه قضائیه در مورد افزایش مجازات اشرار/ طرح دوفوریتی مجلس برای حذف تمام خدمات رایگان کاهش جمعیتی وزارت بهداشت

مجلس

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه این کمیسیون به قوه قضائیه، گفت: از قوه قضائیه خواسته ایم که نقص قوانین در برخورد با اشراری که به ناهیان از منکر صدمه وارد می کنند را اعلام کنند علاوه بر این طرح ممنوعیت حمل سلاح سرد نیز برای کاهش جرایمی از این دست در حال بررسی است.

ابوالفضل ابوترابی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر در خصوص دستور علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی برای تدوین طرحی در راستای افزایش مجازات افرادی که با ناهیان از منکر برخورد می کنند، گفت: از طرف کمیسیون قضایی نامه ای به قوه قضائیه ارسال شد تا نقص قوانین در این خصوص را به مجلس اعلام کنند.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کمیسیون قضایی با هماهنگی قوه قضائیه ضعف های قانونی در این خصوص را برگزار کند علاوه بر این طرح ممنوعیت حمل سلاح سرد در کمیسیون قضایی مجددا در حال بررسی است. در صورت تصویب نهایی این طرح برخی خلاء های قانونی که موجب شهادت این طلبه ناهی از منکر شد برطرف می شود.

نایب رئیس کمیسیون قضایی همچنین از ارائه طرح دوفوریتی برای لغو همه خدمات رایگان وزارت بهداشت برای کاهش جمعیت خبر داد.

وی ادامه داد: با تصویب این طرح دوفوریتی به سرعت قوانینی که در راستای کاهش جمعیت وجود دارد لغو خواهد شد و بعد از آن طرح تعالی جمعیت که در کمیسیون های مختلف مجلس در حال بررسی است به تصویب مجلس خواهد رسید.

وی ادامه داد: قانونی نیز که سال گذشته مجلس در راستای افزایش مرخصی زایمان خانم ها به 9 ماه تصویب کرده بود توسط دولت یازدهم در حال اجراست و بسیاری از دستگاهها آیین نامه اجرایی آن را تدوین کرده اند.