نماینده ساری:

تقویت فضای فرهنگی جامعه سبب شکل گیری نسلی پویا در آینده می‌شود

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی گفت: تقویت فضای فرهنگی جامعه سبب شکل گیری نسلی پویا در آینده خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا منطقه مازندران، محمد دامادی اظهار کرد: همانطور که برگزاری همایش سرمایه گذاران در استان فرصت خوبی برای پیشرفت است و سبب آشنایی سرمایه گذاران با پتانسیل و شناخت آداب و رسوم مردم می شود، به طور حتم برگزاری جشنواره ملی مطبوعات، خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مجازی کودک و نوجوان نیز می‌تواند دستاوردهای بسیاری در حوزه کودک و نوجوان فراهم کند.

وی ادامه داد: برگزاری این جشنواره سبب می شود تا خلاقیت کودکان شناسایی و به معرض نمایش گذاشته شود و با معرفی آثار برتر زمینه معرفی در سطح ملی نیز به وجود می آید.

دامادی با بیان اینکه جامعه رشد نخواهد کرد مگر اینکه از دوران کودکی فرزندان خود را متناسب با هنجارهای آن پرورش دهیم گفت: فرزندان،سرمایه های انسانی جامعه ما هستند که باید از سنین پایین در رشد و پرورش خلاقیت واستعدادهای آنان تلاش کنیم.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه در مطبوعات و رسانه های مجازی به طور جدی به حوزه کودکان پرداخته نشده است افزود: اگر در نشریات ستون و صفحه ای نیز به کودکان اختصاص داده شود ، در توجه این قشر به مطبوعات تاثیر گذار خواهد بود.

وی اظهار کرد: کودکان با خرید روزنامه یا مجله ای که مطالبی درباره علاقمندی های آنان نوشته شده است، با نگاه به صفحات مختلف آن نسبت به مسایلی که برای رشد و پرورش آنها لازم است آشنایی پیدا می کنند.

دامادی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد و فرهنگ گفت: در صورتی که ارتقای فرهنگی درجامعه پدید نیاید ،به پیشرفت اقتصادی نیز نخواهیم رسید.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی،تقویت فضای فرهنگی جامعه را سبب شکل گیری نسلی پویا درآینده دانست و افزود: رسانه های بیگانه در قالب برنامه های مختلف کودک سعی دارند فرهنگ خودرا به فرزندان ما القا کنند .

وی ادامه داد: همانطوری که مسائل فرهنگی از دغدغه های امام راحل بوده است نیاز است درحوزه رسانه توجه جدی به بخش کودک،بسترسازی مناسب برای شکل گیری شخصیت آنها صورت گیرد.

دامادی با اشاره به اینکه فعالیت درحوزه کودک و نوجوان در ظاهر آسان اما در اصل نیاز به کارسخت و کارشناسی دارد گفت: مسولان فرهنگی باید در این حوزه به درستی کارکنند تا ارزشهای انقلاب اسلامی حفظ شود.

به گزارش ایسنا یازدهمین جشنواره و نمایشگاه ملی مطبوعات، خبرگزاری ها و رسانه های مجازی کودک ونوجوان 1تا 4 اردیبهشت سال جاری به میزبانی اداره کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در ساری برگزار می شود.

انتهای پیام

کد N220123