ابوترابی‌فرد: همسران و مادران شهدا ستارگان پرفروغ آسمان ایران هستند

سیاسی

نایب رییس مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک و گرامیداشت 24 فروردین ماه روز تکریم مادران و همسران شهدا، آنها را ستارگان پرفروغ آسمان ایران نامید.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس، گفت: انقلاب اسلامی تمام دستاوردهای ارزشمند خویش را در عرصه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در پرتو مجاهدت شهدای عالیقدر، جانبازان سرافراز،‌ آزادگان صبور و ایثارگران افتخارآفرین به دست آورده است و اگر ایران اسلامی را با فرهنگ ایثار، شهادت و مجاهدت و ایستادگی و مقاومت می‌شناسند در پرتو انوار پرفروغ و درخشان این ستاره‌های پرفروغ آسمان ایران است.

وی ادامه داد: این شخصیت‌های برجسته تاریخ امروز ایران، تمام هستی و هویت خویش را در آغوش لبریز از عشق و محبت و ایمان و ایثار مادران بزرگوار خویش به دست آورده‌اند. ایثارگران سرافراز نیز ثمره حیات ملکوتی مادران خویش‌اند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به این حدیث پیامبر (ص) که بهشت زیر پای مادران است، تاکید کرد: بلندترین کلام در تدوین شخصیت مادر در این سخن پیامبر متبلور می‌شود. از منظری، او چون کوهی بلند در برابر بهشت است و بهشت در برابر عظمت او متواضع است زیرا بهشت محصول کار بزرگ مادران صالح گیتی است. از سوی دیگر قدم‌های مادران صالح است که با تربیت انسان‌های صالح دنیا و آخرت را به بهشت تبدیل می‌کنند.

ابوترابی‌فرد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره مادران ایثارگران و جانبازان ابراز امیدواری کرد که فرزندان و دختران شهدا، جانبازان و ایثارگران این الگوهای ماندگار را فراروی خود داشته باشند و در سایه آموزه‌های آنان به تربیت نسلی مومن که راه‌ شهدای عالیقدر را گرامی بدارند، همت بگمارند.

وی همچنین همسران شهدا را نیز ستاره‌های دیگر آسمان ایران نامید و ادامه داد: آنان مسئولیت سنگین همسران شهید خود را نیز به دوش گرفته‌اند و نه تنها به عنوان مادر بلکه به عنوان پدر نیز با فرزندان خود همراه بوده‌اند و به پاسداری از خون شهدا اقدام نمودند و در این راه گام‌های بلندی برداشتند و سختی‌های فراوانی متحمل شده‌اند.

نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: هنر مادران شهدا، تربیت فرزندانی است که مسئولیت خطیر خود را شناختند و در سخت‌ترین مسئولیت به انجام شایسته رسالت خویش اقدام نمودند و با شناخت رهبری و تبعیت از ولی فقیه، وحدت و انسجام ملی برآمده از این استحکام را به نمایش گذاشتند.

ابوترابی‌فرد مادران و همسران شهید را نماد شناخت آموزه‌های دینی و حرکت در راه پیامبر و پیشوایان دین نامید.

انتهای پیام

کد N219844