پاسخ فرمانده مرزبانی ناجا به اظهارات کوثری در باره تنبیه 4 مرزبان آزاد شده

سردار حسین ذوالفقاری, مرزبانان ایرانی, گروگانگیری

فرمانده مرزبانی ناجا به سخنان محمدکوثری نایب رئیس کمیسیون مجلس شورای اسلامی درخصوص ضرورت تنبیه مرزبانان آزادشده، واکنش نشان داد.

جمهوری اسلامی نوشت:
سردار حسین ذوالفقاری فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی  با حضور در یک نشست خبری ضمن بیان مطلب فوق افزود: امیدواریم در کشور ما هر کسی در چارچوب شرح وظایف و تخصص خود اظهارنظر کند، تا در حقیقت پاسخگوی افکار عمومی باشیم، اما در این مورد طرح بیش از حد، اثر منفی بر مرزبانان کشور دارد.
سردار ذوالفقاری با تاکید بر اینکه در کار ما قانون اجرا می‌شود و عملکرد هر کسی در حوزه تشویق و تنبیه بر مبنای حدود قانون و آیین‌نامه انضباطی و قانون جرایم نیروهای مسلح اجرایی می‌شود اظهار داشت: قبلا نیز عنوان کرده‌ام که آن بخشی که کم‌توجهی و بی‌توجهی در این راستا انجام داده‌اند، مورد تنبیه قرار گرفته‌اند اما قبول کنید که بیش از 8500 کیلومتر مرز توسط مرزبانان با روحیه و باایمان در محیط‌های سخت حراست می‌شود و حالا یک حادثه رخ داده است که در حد خودش باید مورد توجه قرار گیرد.
وی همچنین درخصوص آخرین وضعیت جمشید دانایی‌فر پنجمین مرزبان گروگان گرفته شده خاطرنشان ساخت: هیچ نقل قول را از کسی نپذیرید چرا که صرفا گروهک ادعا کرده است که این فرد شهید شده اما هنوز نه فیلم و نه سندی در این ارتباط ارائه نشده است و اقدامات مختلف تا حصول نتیجه ادامه دارد.
فرمانده مرزبانی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش به برگزاری رزمایش "اقتدار 3" از امروز در منطقه قصرشیرین در غرب کشور اشاره کرد و گفت: رزمایش "اقتدار 3" با هدف ارتقای توان نیروهای مرزی در مقابله با تهدیدات و ارتقای سطح هماهنگی و همکاری با دیگر نیروهای مسلح و مرزنشینان اجرایی می‌شود.
وی با بیان اینکه در این رزمایش تجهیزات نوین نیز آزمایش می‌شود، یادآور شد: ازجمله تجهیزات نوین که در "رزمایش 3" مورد آزمایش قرار می‌گیرد، می‌توان به پهباد، دوربین‌ها، بالون و خودروهای ضدگلوله اشاره کرد.
سردار ذوالفقاری با اعلام اینکه رزمایش "اقتدار 3" از امروز 24 فروردین‌ماه بمدت چهار روز در منطقه قصر‌شیرین با مشارکت 4 هزار نفر از نیروهای مرزبانی آغاز می‌شود، افزود: طراحی رزمایش از حدود یک سال قبل و با اتکا به ماموریت‌های مرزبانی و درنظرگرفتن سناریوهای مختلف ازجمله مقابله با تروریسم و قاچاقچیان طراحی شده است.
فرمانده مرزبانی اعلام کرد: مرزبانان به مدت سه ماه مشغول تمرین این مانور بوده‌اند و پیام این رزمایش به کشورهای همسایه، اهتمام به تامین هرچه بیشتر مرزهای مشترک و صلح و دوستی است.
کد N219731