هشدار جدی وزارت کشور اوکراین به اخلال گران نظم عمومی

نظم

تهران-ایرنا- وزارت کشور اوکراین روز شنبه در بیانیه ای بار دیگر هشدار داد که به تلاش ها برای بی ثبات کردن اوضاع در این کشور جدی تر و سختگیرانه تر پاسخ خواهد داد.

به گزارش خبرگزاری ایتارتاس از کیف، در این بیانیه وزارت کشور اوکراین آمده است: وزارت کشور با تلاش ها برای بی ثبات کردن اوضاع این کشور، برهم زدن نظم عمومی و ایجاد اغتشاش در سراسر اوکراین به ویژه مناطق شرقی این کشور به شدت برخورد خواهد کرد. هر کسی که قوانین بین المللی را نقض کند و مغایر با قوانین این کشور عمل کند بازداشت خواهد شد و دادگاهی می شود.

وزارت کشور اوکراین در ادامه همچنین به سازمان دهندگان اعتراض ها در این کشور به طور جدی هشدار داد.

براساس گزارش ها، شمار از معترضان وارد دفتر دادستانی منطقه ای شهر دونتسک شدند.گزارش ها حاکی از آن است که شب گذشته بیش از 40 جوان با نقاب به صورت و باتوم به دست با ورود به ساختمان دادستانی در مرکز شهر و ایجاد موانع برای ورود کارمندان و ماموران دولتی به این ساختمان آنرا تسخیر کردند.

از سوی دیگر فرانک والتر اشتاین مایر وزیر امور خارجه آلمان از روسیه خواست به کاهش تنش ها در اوکراین کمک کند.

وزیر خارجه آلمان که برای شرکت در نشستی در ژاپن حضور داشت، گفت: مناقشه در اوکراین می تواند حل و فصل شود در صورتی که روسیه به کاهش تنش ها کمک کند. برای نمونه روسیه می تواند با خارج کردن نیروهایش از مرزهای اوکراین به کاهش تنش ها کمک کند.

این مقام ارشد آلمان عنوان کرد که نشست چهارجانبه آتی در مورد بحران اوکراین تنها آغاز تلاش ها برای حل بحران اوکراین است و بر اهمیت این مذاکرات تاکید کرد.

اشتاین مایر تصریح کرد: اولا لازم است تنش ها در اوکراین کاهش یابد و هدف برای دراز مدت جلوگیری از فروپاشی سیاسی و اقتصادی اوکراین است که در این راستا باید اتحاد در این کشور حفظ شود. این مسئله سخت تر از آنچه چیزی است که بسیاری فکر می کنند.

اظهارات وزیر خارجه آلمان در حالی مطرح شده است که براساس گزارش ها اعتراض ها در مناطق شرقی اوکراین روز شنبه نیز ادامه داشته است.

مترجمام**9234**1856
کد N219536