درخواست آمریکا از رژیم صهیونیستی برای حمله به نظامیان سوریه

درخواست از اسراییل,حمله به نظامیان سوریه

تهران – ایرنا – پایگاه اینترنتی روزنامه ˈورلد تریبیونˈ گزارش داد: آمریکا، رژیم صهیونیستی را تحت فشار قرار داده است تا به ارتش سوریه در بلندی های جولان حمله کند.

طبق این گزارش، مقامات دیپلماتیک غربی اعلام کردند که دولت ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا از تل آویو خواسته است پیشروی ارتش سوریه به طرف مقر مخالفان سوری آموزش دیده توسط واشنگتن در بلندی های جولان را متوقف کند.

این مقامات گفتند که نیروهای مخالف سوری که آموزش دیده و از اردن اعزام شدند، ماه گذشته به بلندی های جولان رسیدند.

به گفته یک مقام غربی، آمریکا از رژیم صهیونیستی خواسته است جلوی پیشروی نظامیان سوری به مناطق تحت کنترل مخالفان در بلندی های جولان را بگیرد.

مقامات غربی خاطر نشان کردند که این خواسته نشان از درخواست نخست آمریکا از ارتش رژیم صهیونیستی برای مداخله در بحران سوریه دارد.

به گفته مقامات مزبور، اوباما و مشاورانش بارها به تل آویو هشدار داده بودند از حمله به سوریه خودداری کند.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) به بیش از یک هزار مخالف سوری در اردن در قالب برنامه ای که عربستان سعودی آن را تامین مالی کرده، آموزش داده است.

این گزارش در ادامه حاکی است که به نیروهای آموزش دیده آمریکا گفته شد یک قرارگاه ارتش سوریه در ˈتل الاحرارˈ در بلندی های جولان را تصاحب کنند.

همچنین به مخالفان سوری گفته شد به استتنای منطقه ˈقنیطرهˈ، اکثر بخش سوری بلندی های جولان را که 600 کیلومتر مربع است، تحت کنترل خود در آورند.

رژیم صهیونیستی هنوز به درخواست آمریکا پاسخی نداده است. به گفته مقامات غربی، ارتش و جامعه اطلاعاتی رژیم صهیونیستی نمی خواهد با نظام ˈبشار اسدˈ رییس جمهوری سوریه رو در رو شود.

مترجمام**9109**1856
کد N219465