همایش مدیران‌ و کارشناسان سازمان‌ دارالقرآن‌الکریم برگزار می‌شود

معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن‌الکریم از برگزاری گردهمایی مدیران و کارشناسان سازمان دارالقرآن طی روزهای پنجم تا هفتم اردیبهشت‌ماه خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، یوسف افراش اظهار کرد: در ارتباط با فعالیت‌های سال 93 به ویژه با توجه به نامگذاری سال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» تلاش داریم تا از این فرصت در حوزه فعالیت‌های فرهنگی که بحث قرآن می‌تواند محور و شاخص این فعالیت‌ها باشد، استفاده کنیم.

قم میزبان گردهمایی کارشناسان و مدیران قرآنی دارالقرآن

معاون ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن افزود: برهمین اساس ویژه‌برنامه‌های متعدد قرآنی را برای سال 93 پیش‌بینی کرده‌ایم که برای توجیه کارشناسان و مدیران قرآنی سازمان دارالقرآن در سطح کشور، گردهمایی توجیهی را از پنجم تا هفتم اردیبهشت‌ماه در قم برگزار می‌کنیم؛ این گردهمایی دوسالانه است که دوره گذشته آن دو سال پیش برگزار شد.

پنجم اردیبهشت؛ برگزاری مراسم افتتاحیه گردهمایی دوسالانه دارالقرآن

وی با بیان اینکه مراسم افتتاحیه گردهمایی مدیران و کارشناسان قرآنی سازمان دارالقرآن‌الکریم جمعه، پنجم اردیبهشت‌ماه با حضور حجت‌الاسلام ابوترابی، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در قم برگزار خواهد شد، گفت: برنامه اصلی این گردهمایی که شامل سخنرانی و ارائه مطالب توجیهی برای کارشناسان و مدیران قرآنی است، شنبه، ششم اردیبهشت‌ماه و یکشنبه، هفتم اردیبهشت‌ماه دنبال می‌شود.

افراش ادامه داد: از جمله برنامه‌هایی که برای این گردهمایی دوسالانه پیش‌بینی شده، دیدار با آیت‌الله جوادی آملی است که مدیران سازمان دارالقرآن به همراه مدیران و کارشناسان قرآنی استان‌ها در این دیدار حضور داشته و از رهنمودهای آیت‌الله جوادی آملی استفاده می‌کنند.

توجیه مدیران و کارشناسان قرآنی سازمان دارالقرآن

وی یادآور شد: در این گردهمایی، عمدتاً بحث برنامه‌های سال 93 به منظور توجیه مدیران و کارشناسان قرآنی مطرح می‌شود و پاسخ‌گویی به سوالات و ابهامات درباره برنامه‌های قرآنی سال جدید از دیگر برنامه‌های این گردهمایی خواهد بود؛ همچنین در این گردهمایی نقاط قوت و ضعف برنامه‌های سازمان دارالقرآن در سال گذشته نیز مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

افراش در ادامه افزود: امسال علاوه بر برنامه‌های عادی سالانه که توسط سازمان دارالقرآن اجرا می‌شود، چند طرح و برنامه ویژه نیز پیش‌بینی کرده‌ایم تا با توجه به سال فرهنگی پیش‌رو، بتوانیم فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی خود را به شکل جهادی دنبال کنیم.

وی یادآور شد: در سال جاری تلاش می‌کنیم تا طی هماهنگی‌های لازم که با کارشناسان و رابطان قرآنی صورت می‌گیرد، از ظرفیت همه دستگاه‌های اجرایی، تشکل‌ها و نهادهای مردمی برای ارتقای بیشتر فعالیت‌های قرآنی از نظر کمی و کیفی استفاده کنیم.

حضور 196 کارشناس قرآنی و 60 رابط قرآنی

مدیر امور ارتباطات و فناوری اطلاعات سازمان دارالقرآن افزود: در این گردهمایی نزدیک به 196 نفر از کارشناسان قرآنی و 60 نفر از رابطان قرآنی سازمان دارالقرآن که در سطح کشور و در شهرهای مختلف به عنوان رابط و مسئول اجرای برنامه‌های قرآنی فعالیت دارند، حضور خواهند داشت.

وی یادآور شد: به برکت حضور بیش از 30 سال فعالیت سازمان دارالقرآن‌الکریم در عرصه قرآنی، این سازمان یک ساختار تقریباً مناسب و منحصر به فردی دارد؛ هیچ دستگاه دیگری در کشور نداریم که همانند سازمان دارالقرآن دارای کادر اجرایی قوی در حوزه فعالیت‌های قرآنی در اقصی‌ نقاط کشور باشد.

استفاده از ظرفیت کارشناسان و رابطان قرآنی سازمان دارالقرآن

افراش ادامه داد: کارشناسان و رابطان قرآنی ما در تمامی شهرها و استان‌ها مستقر هستند که این ظرفیت، ظرفیت بسیار بالایی است؛ باید بتوانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب برای توسعه فعالیت‌های قرآنی و ارتقای فعالیت‌ها در استان‌ها و شهرستان‌ها استفاده کنیم و برنامه‌های قرآنی را با استفاده از تجارب این کارشناسان و رابطان قرآنی دنبال کنیم.

وی در پایان گفت: در گردهمایی دوسالانه مدیران و کارشناسان قرآنی سازمان دارالقرآن، مدیر و معاونان سازمان دارالقرآن در قالب نشست‌های تخصصی توضیحاتی را در ارتباط با طرح و برنامه‌های سال جاری ارائه می‌کنند و در ادامه از نقطه‌نظرات کارشناسان قرآنی استان‌ها استفاده می‌شود.

انتهای پیام

کد N219299