اسرائیل برای جاسوسی از ایران ماهواره جدید به فضا پرتاب کرد

تسنیم نوشت:

وزیر جنگ اسرائیل از پرتاب یک ماهواره جاسوسی این رژیم برای نظارت بر فعالیتهای هسته‌ای ایران و دیگر دشمنانش در خاورمیانه خبر داد.

به گزارش دیلی تلگراف؛ مقامات دفاعی رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه از پرتاب یک ماهواره‌ جاسوسی خبر دادند که از طریق آن توانایی اسرائیل در نظارت بر رزمایش‌های ایران و گروه‌های شبه‌نظامی مخالف رژیم صهیونیستی در منطقه خاورمیانه افزایش خواهد یافت.

این ماهواره که "اوفک 10" نام دارد بامداد روز چهارشنبه گذشته از یک پایگاه هوایی در مرکز اسرائیل به فضا پرتاب شد. این جدیدترین نوع ماهواره‌های اسرائیل و آخرین ماهواره‌ای نیز به شمار می‌رود که طی 4 سال آتی به فضا پرتاب شده است. در حال حاضر اسرائیل 6 ماهواره در مدار زمین دارد.

موشه یعلون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ماهواره اوفک 10 باعث تقویت توانمندی‌های دفاعی اسرائیل شده و به ارکان دفاعی اجازه می‌دهد به شکل مناسبی با تهدیدهای دور و نزدیک مواجه شوند.

وی ادامه داد: "ما به تقویت مزیت‌های تکنولوژیک و کیفی در برابر همسایگانمان ادامه می‌دهیم."

اسرائیل به دلیل نگرانی از برنامه هسته‌ای ایران  سعی در تقویت قابلیتهای جاسوسی خود دارد. به گفته مقامات اسرائیلی این ماهواره قابلیت تصویربرداری ماهواره‌ای با کیفیت بسیار بالا از اهداف خاص را دارد.

این ماهواره با وزنی حدود 730 پوند در ارتفاعی بین 400 تا 600 کیلومتر حرکت خواهد کرد که هر چرخش آن حدود 90 دقیقه طول می‌کشد. این ماهواره وزن بسیار کمی دارد اما دارای قابلیت عکس‌برداری بسیار بالایی دارد و برای گرفتن تصاویر با کیفیت در تمام شرایط طراحی شده است.

52261

کد N219192