17 آوریل تکلیف اوکراین یکسره می‌شود؟

ژنو، هفدهم آوریل میزبان مذاکرات چهارجانبه بر سر بحراین اوکراین خواهد بود. مذاکراتی که در آن اتحادیه اروپا، آمریکا، روسیه و اوکراین شرکت می کنند تا راه حلی مسالمت آمیز برای پایان تنشها بین اوکراین و روسیه بیابند.

17 آوریل تکلیف اوکراین یکسره می‌شود؟ژنو، هفدهم آوریل میزبان مذاکرات چهارجانبه بر سر بحراین اوکراین خواهد بود. مذاکراتی که در آن اتحادیه اروپا، آمریکا، روسیه و اوکراین شرکت می کنند تا راه حلی مسالمت آمیز برای پایان تنشها بین اوکراین و روسیه بیابند.

 

 

 

همه پرسی در کریمه و استقلال این شبه جزیره حالا در دیگر شهرهای شرقی اوکراین بدل به یکی از خواستهای اصلی مخالفان دولت شده است. این موضوع عمیقا ایالات متحده را نگران کرده است و همانطور که رییس خزانه داری آمریکا می گوید: « ما خواستهای شفاف داریم آنهم عقب نشینی روسیه است، اگر روسها نخواهند به عقب بازگردند، اگر همچنان در شرق اوکراین به تحریک ساکنان و اشغال ادامه دهند به طبع قوانین بین المللی را زیر سوال می برند و جامعه جهانی پاسخی مشخص به آنها خواهد داد.»

این در حالیست که شهرهای شرقی اوکراین شاهد ناآرامیهای ضددولتی است و مخالفان در شهرهای مهم از جمله دونتسک خواستار برگزاری همه پرسی برای جدایی از اوکراین هستند.

منبع: یورونیوز

52261

کد N219122