سرکرده داعش در صلاح الدین عراق دستگیر شد

داعش,سرکرده

تهران-ایرنا-نیروهای ارتش عراق سرکرده گروه تکفیری تروریستی داعش در صلاح الدین را در شرق موصل دستگیر کردند.

به گزارش پایگاه خبری عراقی ˈخبر ˈ، فرماندهی لشکر دوم پیاده ارتش عراق امروز شنبه اعلام کرد که نیروهای اطلاعاتی این لشکر اواخر شب گذشته در عملیاتی در یکی از مناطق شرق موصل ˈ شاکر مبرد ˈ مشهور به شاکر الجنابی سرکرده گروه موسوم به ˈ دولت اسلامی درعراق و شام ˈ(داعش ) را در صلاح الدین دستگیر کردند .

این مقام افزود که سرکرده داعش پس از دستگیری به یک مرکز امنیتی برای بازجویی منتقل شد.

از سوی دیگر پایگاه خبری ˈالنهرینˈ به نقل از یک منبع امنیتی عراقی اعلام کرد: ارتش عراق طی عملیاتی در جنوب شهر ˈالرمادیˈ هفت تروریست وابسته به گروهک داعش را به هلاکت رساند و شش نفر دیگر را بازداشت کرد.

یک منبع امنیتی در استان نینوا گفت: افراد مسلح ناشناس با تیراندازی به سوی یک مرکز ایست بازرسی وابسته به ارتش عراق در نزدیکی روستای عین الجحش در هفتاد کیلومتری جنوب موصل یک سروان ارتش عراق را به همراه چهار سرباز کشتند.

همچنین یک منبع امنیتی در استان نینوا از حمله افراد مسلح به ˈسبهان الکصب ˈشیخ عشیره العزه در موصل هنگام عبور وی در روستای ˈالجرن ˈدر بیست کیلومتری جنوب موصل خبر داد.

همچنین منابع عراقی در استان الانبار از حمله بالگردهای ارتش این کشور به مراکز تجمع داعش در منطقه ˈنهر فلیحˈ در جنوب فلوجه و هلاکت چهار نفر از سرکرده ها و هفت نفر از اعضای این گروهک و انهدام سه خودرو متعلق به آن ها خبر دادند.

خاورم **2041**1446
کد N219004