تمجید آیپک از اقدام ضد ایرانی دولت آمریکا

ایران در جهان

آیپک (قدرتمندترین لابی صهیونیستها در آمریکا) از اقدام ضد ایرانی روز گذشته دولت آمریکا در خودداری از صدور روادید برای "حمید ابوطالبی" تقدیر کرد. دولت آمریکا روز گذشته در تبعیت از کنگره این کشور و ادامه دشمنی های خود با مردم ایران، از صدور روادید برای نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد خودداری کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جروزالیم پست، آیپک با صدور بیانیه ای ضمن تمجید از اقدام دولت آمریکا مدعی شد : اقدام ایران در انتخاب حمید ابوطالبی تمسخر همه کسانی است که مخالف پدیده ترور هستند.

در بخش دیگری از ین بیانیه آمده است : اقدام رهبران ایران در انتخاب ابوطالبی برای نمایندگی این کشور در سازمان ملل لزوم به کار گیری سیاستهای سخت علیه تهران را ثابت می کند.

دولت آمریکا روز گذشته در تبعیت از کنگره این کشور و ادامه دشمنی های خود با مردم ایران، از صدور روادید برای نماینده جمهوری اسلامی در سازمان ملل متحد خودداری کرد.

"جی کارنی" سخنگوی کاخ سفید، شب گذشته در کنفرانس خبری کاخ سفید با اعلام این مطلب در ادامه گفت : به دلیل ارتباط حمید ابوطالبی با حادثه سال 1979 میلادی که منجر به اشغال سفارت آمریکا در ایران شد، واشنگتن از صدور روادید برای ابوطالبی خودداری کرد.

به گفته کارنی، دولت آمریکا هنوز در حال بررسی مصوبه کنگره مبنی بر ممنوعیت ورود ابوطالبی به ایالات متحده است.

در هفته گذشته ابتدا سنا و به دنبال آن مجلس نمایندگان آمریکا، با تصویب طرحی خواستار ممنوعیت ورود ابوطالبی به خاک ایالات متحده شده بودند.