نماینده مجلس ترکیه:دولت و عناصر ترکیه باید از باتلاق سوریه خارج شوند

سوریه

آنکارا - ایرنا - نماینده مجلس ترکیه در پی اتهامات وارده درباره نقش آنکارا در انتقال سلاح شیمیایی به سوریه گفت: سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه باید از باتلاق سوریه خارج شود.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه خبری ˈخبرلرˈ، ˈخورشید گونشˈ نماینده استان ˈکوجاعلیˈ و عضو حزب مخالف ˈجمهوریخواه خلقˈ در مجلس ملی ترکیه ، در خصوص افشاگریهای ˈسیمور هرشˈ روزنامه نگار آمریکایی درباره نقش ترکیه در انتقال سلاح شیمیایی به سوریه افزود: اگر سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه در سوریه وارد کارهای اشتباه شده باشد ، دولت باید سریعا به این کارها پایان دهد و خود را از باتلاق سوریه رها کند.

وی با تاکید بر اینکه ترکیه نباید تبدیل به ˈگذرگاه ورود عناصر افراطی به سوریهˈ شود، گفت: آنکارا نباید به هیچوجه از عناصر افراطی در سوریه حمایت کند.

نماینده مجلس ترکیه افزود: آنکارا باید از ˈصلح و دمکراسیˈ حمایت کند. صلح در سوریه باید هر چه زودتر برقرار شود و چنین چیزی به نفع ترکیه و همه جهان است.

گونش با اشاره به اینکه بر اساس ادعای سیمور هرش ، ˈباراک اوباماˈ رییس جمهوری آمریکا 16 مه 2013 میلادی در گفت وگو با ˈرجب طیب اردوغانˈ نخست وزیر ترکیه به وی هشدار داده که دولت آنکارا وارد کاری های خطرناک شده و ˈخطوط قرمزˈ را نقض کرده است ، گفت: اگر چنین ادعایی صحت داشته باشد ، بسیار تاسف آور است.

وی افزود: اگر این ادعا بی اساس است، دولت ترکیه باید به صورت صریح آن را تکذیب کند.

سیمور هرش تحلیل گر آمریکایی هفته گذشته فاش کرد که سلاح شیمیایی که سال گذشته در حومه دمشق استفاده شد، از طرف دولت ترکیه در اختیار تروریستهای سوری قرار گرفته است .

خاورم ** 2010** 230**1651
کد N218439