رهبر حزب کارگر انگلیس: من به وجود خدا اعتقاد ندارم!

سیاسی

رهبر حزب کارگر انگلیس اعتراف کرده است که به وجود خداوند اعتقادی ندارد اما این را هم عنوان داشته که هنوز به چیزهایی ایمان دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تلگراف، اد میلیبند، رهبر حزب کارگر انگلیس که برای نخستین بار با ذکر جزئیات مسائل مربوط به ایمان، مذهبش را اعلام کرد، گفت: اگر در انتخابات آتی پیروز شوم، اولین نخست‌وزیر یهود انگلیس خواهم شد. باور من که بخشی از موجودیتم است، با کافر بودنم تطابق دارد. من همانند بسیاری دیگر از معتقدان به مذهب امیدوارم که جهان را تغییر دهم.

این در حالیست که دیوید کامرون، نخست‌وزیر انگلیس در چند روز گذشته اعلام کرده که تنها فرد از سه رهبر حزب انگلیس است که به وجود خداوند اعتقاد دارد.

نیک کلگ، یکی از این رهبران کافر است.

میلیبند افزود: بریتانیا یک کشور مسیحی است و من معتقدم که مذهب، انسان را زنده نگه می‌دارد. من یک باور خاص دارم و خودم را یک کافر یهودی می‌دانم. من از بدو تولد یک یهودی بودم و این را جزوی از خودم می‌دانم. من به وجود خدا اعتقادی ندارم اما فکر می‌کنم باور و ایمان یک مساله بسیار بسیار مهم برای مردم است. این روند باعث زنده نگه داشتن مردم می‌شود.

رهبر حزب کارگر افزود: به عقیده من باور و ایمان چیزی است که می‌توانیم با آن جهان را تغییر دهیم و بسیاری از مردم مذهبی هم به چنین چیزی باور دارند. باور و ایمان یک جایگاه مهم در جامعه دارد و مدارس مذهبی یک فعالیت باور نکردنی انجام می‌دهند.

نخست‌وزیر انگلیس که در گذشته گفته بود به صورت منظم به کلیسا نمی‌رود، به روحانیون کلیسایی در مراسم عید پاک در محل زندگی خود گفت که چگونه در مراسم کلیسا در صبح پنجشنبه احساس آرامش می‌کند و مدعی شده که حضرت مسیح باعث موفقیت وی شده است.

در نظرسنجی 2011 مشخص شد که حدود 14 میلیون سکنه بریتانیا هیچ مذهبی ندارند اگر چه مشخص نیست چه تعداد کافر هستند.

انتهای پیام

کد N218412