تحولات پاکستان/

خروج حزب جمعیت علمای اسلام از دولت شریف/تصمیم طالبان برای حمله به اسلام آباد

آسیا اقیانوسیه

کشته شدن 10 نفر در جریان درگیری در وزیرستان، خروج حزب جمعیت علمای اسلام از دولت نواز شریف و تصمیم طالبان برای حمله به اسلام آباد از جمله خبرهای پاکستان به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکسپرس تریبون با اشاره به ادامه درگیری میان دو گروه ولی الرحمن و حکیم الله محسود از طالبان پاکستان در منطقه قبیله نشین وزیرستان شمالی از کشته شدن 10 نفر در جریان درگیریها خبر داد.

بر این اساس اعضای وابسته به گروه ولی الرحمن شب گذشته به خودرو حامل گروه محسود حمله کرده که در جریان این حمله تمام سرنشینان خودرو کشته شدند.

طالبان پاکستان از هفته گذشته تاکنون در مناطق قبیله نشین با یکدیگر درگیر شده و از آغاز ناآرامی ها تاکنون 40 شبه نظامی کشته و شماری زخمی شدند.

خبر دیگر اینکه جان اچکزی سخنگوی حزب جمعیت علمای اسلام شاخه فضل الرحمن با اشاره به خروج این حزب از دولت نواز شریف تاکید کرد که دولت تاکنون درباره مسئله صلح با طالبان و سیاست امنیت ملی این کشور به حزب ما اعتماد نکرده و با وجود چنین بن بستهایی باقی ماندن در دولت دشوار است.

در همین رابطه نیز پرویز راشد وزیر اطلاع‌ رسانی دولت پاکستان از دیدار شریف با مولانا فضل‌ الرحمن رهبر این حزب پس از بازگشت نخست وزیر از سفر چهار روزه اش از چین خبر داد.

رویترز نیز از تصمیم طالبان پاکستان برای حمله به اسلام آباد از طریق مدارس و مساجد در صورت شکست مذاکرات صلح با اسلام آباد و حمله ارتش به پایگاههای شبه نظامیان در مرز با افغانستان خبر داد.