عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس خبر داد:

بررسی شکایت شورای عالی امنیت ملی از نماینده مشهد/ رسیدگی به شکایت کریمی قدوسی در کمیسیون اصل 90

هیات نظارت بر رفتار نمایندگان

تهران-ایرنا- عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس از بررسی شکایت شورای عالی امنیت ملی از «جواد کریمی قدوسی» نماینده مشهد در این هیات خبر داد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی خانه ملت، «محمدحسین میرمحمدی» افزود: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس طبق آیین نامه داخلی به این شکایت رسیدگی می کند.

جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس، پس از نطق انتقادی سه دقیقه ای که اسفند سال گذشته درباره مذاکرات هسته ای و توافق ژنو در صحن علنی مجلس داشت، شورای عالی امنیت ملی از وی شکایت کرد و طبق آیین نامه داخلی مجلس این شکایت به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس ارجاع شده است.

کریمی قدوسی معتقد است که این نطق خود را در راستای ایفای وظیفه نمایندگی بیان کرده است.**پورمختار: بررسی شکایت کریمی قدوسی با حضور مسوولان شورای عالی امنیت ملی

رییس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس نیز در گفت و گو با خبرنگار سیاسی ایرنا از شکایت جواد کریمی قدوسی از شورای عالی امنیت ملی در اواخر هفته گذشته خبر داد.

«محمد علی پورمختار» اظهارداشت: این شکایت تقدیم کمیسیون اصل نود مجلس شد که به طور حتم در هفته های آتی از مسوولان شورای عالی امنیت ملی و در صورت نیاز از علی شمخانی دبیر این شورا برای بررسی این شکایت دعوت می شود.

وی همچنین به بررسی پرونده ارتباط برخی شرکت های ایرانی با شرکت های رژیم صهیونیستی در این کمیسیون اشاره کرد و گفت: وزارت امور خارجه اخیرا فهرستی از اسامی این شرکت ها را به این کمیسیون ارسال کرد، اما هنوز تعداد این شرکت ها مشخص نیست.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بر اساس قانون، وزارت امور خارجه موظف است که اسامی شرکت های صهیونیستی را اعلام کند، از این رو این وزارتخانه در اواخر سال گذشته این اسامی را اعلام کرد، بنابر این ما به دنبال این هستیم که دولت در جهت توقف معامله و تبادل اقتصادی با این شرکت ها اقدام کند.

وی از برگزاری نشست مشترک کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس با وزیران صنعت، معدن و تجارت، جهاد کشاورزی و اقتصاد و امور دارایی در آینده نزدیک نزدیک خبر داد و اظهار داشت: در این نشست ضمن بررسی اسامی شرکت های مطرح شده به عنوان شرکت های مرتبط با رژیم صهیونیستی، راه های توقف مبادله تجاری با این شرکت ها پیگیری می شود.

سیام**9121**1336
کد N218327