یک مقام افغان در شرق افغانستان کشته شد/ اعلام بخشی از نتایج انتخابات

آسیا اقیانوسیه

کشته شدن یک مقام افغانی در جریان حمله انتحاری به شرق افغانستان و اعلام بخشی از نتایج انتخابات از جمله خبرهای مرتبط با این کشور به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شینهوا، "مخلص افغان" سخنگوی والی پکتیکا در بیانیه ای اعلام کرد که در جریان حمله انتحاری به شرق افغانستان یک مقام افغانی کشته و سه فرد دیگر زخمی شدند.

هنوز هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حمله انتحاری را برعهده نگرفته اما مقامات افغانی اعلام کردند که احتمال می رود شبه نظامیان پشت پرده این حمله باشند.

خبر دیگر اینکه نور محمد نور سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان شب گذشته در یک کنفرانس خبری با اشاره به شمارش 20 تا 25 درصد آرا از اعلام بخشی از نتایج انتخابات ریاست جمهوری و شورا‎های ولایتی در امروز شنبه خبر داد.

سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان با اشاره به ابطال مراکزی که در آنها روند رای دهی مشکل داشته اعلام کرد که آرای این مراکز با حضور ناظران، رسانه ها و نهادهای انتخاباتی به صورت ویژه بررسی می شود.

عبدالله عبدالله، محمدداوود سلطان‌ زوی، اشرف غنی احمدزی، زلمی رسول، عبدرحیم وردک، عبدالقیوم کرزای، رسول سیاف، گل آقا شیرزی، قطب ‎الدین هلال و امین ارسلا نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری بوده که رقابت اصلی میان عبدالله عبدالله، زلمی رسول و اشرف غنی احمدزی است.