امیر اسماعیلی خبر داد:

افزایش سایت‌های پدافندی در نقاط حساس با دستور و نظارت فرمانده کل قوا

سیاست داخلی

در طول سال گذشته در حوزه ارتقاء توان رزم و طراحی، تولید و گسترش انواع سامانه های راداری پیشرفت های بسیار قابل توجه ای در مجموعه پدافند حاصل شد که ورود سامانه راداری آرش، سامانه راداری دهم شهریور و رادار مراقب از جمله این دست آورد ها بود.

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) گفت: در سال ۹۲ با فرمان و نظارت مستقیم مقام معظم رهبری سایت‌های متعددی در مناطق حساس و استراتژیک به مجموعه پدافندی کشور افزوده شد.

به گزارش ایلنا، امیر فرزاد اسماعیلی فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیا (ص) گفت: در سال ۹۲ پیشرفت‌های خوبی هم به لحاظ کیفی و هم به لحاظ کمی در مجموعه قرارگاه پدافند هوایی داشتیم و با فرمان و نظارت مستقیم مقام معظم رهبری سایت‌های متعددی در مناطق حساس و استراتژیک به مجموعه پدافندی کشور افزوده شد.

اسماعیلی اظهار داشت: در طول سال گذشته در حوزه ارتقاء توان رزم و طراحی، تولید و گسترش انواع سامانه‌های راداری پیشرفت‌های بسیار قابل توجه‌ای در مجموعه پدافند حاصل شد که ورود سامانه راداری آرش، سامانه راداری دهم شهریور و رادار مراقب از جمله این دست آورد‌ها بود.

وی همچنین با اشاره به پروژه موشکی تلاش، سامانه موشکی مرصاد (۲) و موشکهای ارتفاع متوسط شلمچه گفت: با تلاش متخصصین صنایع دفاعی کشور و همت کارکنان قرارگاه پدافند هوایی هم اکنون این قرارگاه از توانایی خوبی در تمامی سطوح برخوردار است.

فرمانده قرارگاه پدافندهوایی خاتم الانبیاء (ص) در پایان افزود: برای سال ۹۳ رزمایشی خاص در نظر گرفته شده است که مشابه هیچ کدام از رزمایش‌های برگزار شده پدافند هوایی تاکنون نیست و ان شاءالله نتایج خوبی برای مجموعه ارکان دفاع هوایی کشور در پی خواهد داشت.

 

کد N218113