پاریس: انتقال سیاسی تنها راه خروج از بحران سوریه است

سوريه

وزارت خارجه فرانسه در اظهاراتی مداخله‌جویانه اعلام کرد: روند انتقالی سیاسی تنها راه نجات سوریه از بحران موجود است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه مصری الیوم السابع، رومن نادال، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در کنفرانسی مطبوعاتی اعلام کرد: روند انتقال سیاسی قدرت در سوریه تنها راهی است که می‌توان از طریق آن به بحران موجود در سوریه پایان داد.

وی افزود: باید مذاکرات در خصوص روند انتقالی سیاسی قدرت در سوریه تحت نظارت جامعه جهانی در ژنو صورت بگیرد.

این دیپلمات فرانسوی در ادامه به برگزاری چندین نشست در این خصوص اشاره و اعلام کرد: تدوین جدول زمانی مذاکرات درباره روند سیاسی سوریه بر اساس طرح پیشنهادی اخضر الابراهیمی، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه گامی رو به جلو است.

وی گفت: مذاکرات هنوز کامل نشده وامیدوارم در نزدیکترین زمان ممکن بتوان شاهد انتقال سیاسی قدرت در سوریه بود چرا که تنها از این راه می‌توان به خشونت‌ها در سوریه پایان داد.

در خصوص احتمال آغاز دور سوم مذاکرات ژنو 2 میان هیات‌های دولت و مخالفان سوریه نیز نادال گفت: ما برای از سرگیری مذاکرات تلاش می‌کنیم و هیچ گزینه احتمالی دیگری جز این وجود ندارد.

این مسئول فرانسوی با طرح این ادعا که نظام سوریه در روند حل بحران این کشور همکاری ندارد، ابراز امیدواری کرد که جامعه جهانی تلاش خود را برای تضمین از سرگیری مذاکرات صلح سوریه را دو چندان کرده و از ابراهیمی در این خصوص حمایت کند.

انتهای پیام

کد N218028