واشنگتن به دنبال اعمال تحریم‌های جدید علیه حزب‌الله لبنان

سیاسی

دو تن از اعضای کمیسیون روابط خارجه در مجلس نمایندگان آمریکا تصمیم دارند لایحه‌ای را به مجلس نمایندگان ارائه دهند که بر اساس آن، تحریم‌های جدیدی علیه حزب‌الله لبنان اعمال می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت خبری عرب پرس،‌ اعضای کمیسیون روابط خارجه مجلس نمایندگان آمریکا درصدد ارائه لایحه‌ای به مجلس نمایندگان هستند که براساس آن تحریم‌های جدیدی علیه حزب‌الله اعمال می‌شود.

بنا به گزارش منابع آگاه، پیش‌نویس قانون مذکور شامل چهار بخش اصلی است که عبارتند از:

- ممانعت از حمایت‌های مالی از حزب‌الله: بر اساس این بند دولت آمریکا می‌تواند بانک‌های خارجی از جمله بانک‌های مرکزی را که با حزب‌الله و حامیان آنها تعاملاتی دارند، مجازات کند.

- مشخص کردن طرف‌های حامی شبکه المنار: بر اساس این بند دولت آمریکا می‌تواند شبکه‌های ماهواره‌ای را که همچنان شبکه المنار را پخش می‌کنند مشخص کرده و مجازات‌هایی را علیه آنها اعمال کند. دولت آمریکا پیشتر مدعی شده بود که شبکه‌ المنار از حامیان تروریسم است.

- معرفی حزب‌الله به عنوان یک سازمان فعال در عرصه قاچاق مواد مخدر: بر اساس این بند باید 30 روز پس از تصویب قانونی که بر اساس آن مشخص می‌شود آیا حزب‌الله در زمره گروهک‌های خارجی فعال در عرصه قاچاق مواد مخدر است یا خیر، رئیس‌جمهور آمریکا گزارشی را به کنگره ارائه دهد.

- معرفی حزب‌الله به عنوان یک سازمان مجرم فرامنطقه‌ای: بر اساس این بند، طی 30 روز پس از تصویب قانونی که بر اساس آن مشخص می‌شود که آیا حزب‌الله جزو سازمان‌های مجرم فرامنطقه‌ای است یا خیر، رئیس‌جمهور آمریکا باید گزارشی را به کنگره تقدیم کند.

دولت آمریکا مدعی است که حزب الله در پولشویی‌ و قاچاق کالاهای مسروقه و دیگر اقدامات مجرمانه دست دارد.

انتهای پیام

کد N218011