کره‌شمالی:علیه سیاست‌های آمریکا دست به اقدامات متقابل دفاعی می‌زنیم

کره‌شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد که علیه سیاست‌های خصمانه واشنگتن دست به اقدامات دفاعی متقابل می‌زند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) به نقل از خبرگزاری شینهوا،‌ یک سخنگوی کمیسیون دفاع ملی کره‌شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد: تا زمانی که آمریکا به سیاست خصمانه خود در قبال کره‌شمالی بر اساس استانداردهای دوگانه تحکم آمیز، مستبدانه و مجرمانه خود ادامه می دهد، پیونگ‌یانگ به اقدامات متقابل در جهت دفاع از خود همان گونه که پیشتر نیز اعلام کرده بود ادامه می دهد.

کمیسیون دفاع ملی کره‌شمالی همچنین از واشنگتن خواست دست از سیاست خصمانه خود برداشته و تحریمها علیه این کشور را لغو کند. این کمیسیون، آمریکا را متهم کرد به این که در مقابل آزمایشات موشکی کره‌جنوبی استانداردهای دو گانه اعمال می‌کند.

در تاریخ 23 مارس کره‌جنوبی با موفقیت یک موشک بالستیک را که قادر به هدف قرار دادن هر نقطه در خاک کره‌شمالی است با موفقیت آزمایش کرد. سه روز پس از آن کره شمالی نیز دو موشک بالستیک را در دریا آزمایش کرد.

کمیسیون دفاع ملی کره‌شمالی تاکید کرد: اگر موشک بالستیک شلیک شده توسط کره‌جنوبی مشکل‌زا نیست پس پرتاب ماهواره و موشک ما نیز نباید مشکلی داشته باشد. اقدامات متقابل دفاعی پیونگ یانگ شامل پرتاب موشک دور برد و حتی شکل جدیدی از آزمایش هسته‌ای خواهد بود.

انتهای پیام

کد N217767