تلاش جامعه جهانی برای حل بحران اوکراین در ژنو/آمریکا:انتظار زیادی از این مذاکرات نداریم

وزیر امور خارجه آمریکا قرار است به مذاکرات چهار جانبه در مورد مساله اوکراین که قرار است 17 آوریل (28 فروردین) در ژنو برگزار شود، بپیوندد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، نمایندگان اتحادیه اروپا، آمریکا، اوکراین و روسیه در این نشست که 17 آوریل سال جاری میلادی و به عنوان بخشی از اقدامات دیپلماتیک به منظور مقابله با بحران اوکراین برگزار می‌شود، حضور دارند.

جان کری، وزیر خارجه آمریکا نیز قرار است برای پیوستن به کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه به ژنو سفر کند.

مقامات آمریکا اعلام کردند که جان کری به تلاش‌های خود برای کاهش تنش‌ها در اوضاع اوکراین و یافتن راهی دیپلماتیک به سوی جلو ادامه می‌دهد.

در جریان نشست اتحادیه اروپا- آمریکا در بروکسل که ماه مارس 2014 برگزار شد، رهبران دو طرف قول دادند تا از اوکراین حمایت کرده و اگر روند به سوی افزایش تنش‌های بعدی سوق یافت، تحریم‌ها علیه مسکو را تشدید کنند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، "جنیفر ساکی"، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت: ایالات متحده به تعهد خود در بسیج و هماهنگ کردن جامعه بین‌الملل برای حمایت از اوکراین و کمک به مردم این کشور برای ایجاد کشوری باثبات، دموکراتیک و پرشکوه ادامه می‌دهد.

این اولین پیشنهاد مذاکرات است که در 17 آوریل آغاز می‌شود. اما مقام‌های آمریکایی تایید کردند که برای هماهنگی میان چهار وزیر دچار چالش بوده‌اند.

ویکتوریا نولاند، معاون وزیر خارجه آمریکا به قانونگذاران این کشور گفت: من باید بگویم که ما انتظارات زیادی از این مذاکرات نداریم اما معتقدیم که باز گذاشتن راه‌های دیپلماتیک اهمیت زیادی دارد و ما شاهد آن هستیم که این چهار وزیر چه موضوعاتی را بیان می‌کنند.

انتهای پیام

کد N217689