یک فعال دانشجویی:

اگر مردم آثار مثبت هدفمندی را بدانند، از دریافت یارانه صرف‌نظر می‌کنند

انجمن‌هاي اسلامي,دانشجويي,تشكل دانشجويي,هدفمندي يارانه‌ها,يارانه

دبیر انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم اجتماعی تهران گفت: اگر مردم بدانند که کاهش تورم، ثبات اقتصادی و افزایش درآمد آنها تنها بخشی از اثرات حذف یارانه‌هاست، حتماً از دریافت یارانه نقدی صرف‌نظر می‌کنند.

محمدحسین زیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: کسانی که در زمینه فرهنگ و اقتصاد فعالیت می‌کنند، باید از طریقی در ارتباط با واقعی شدن قیمت‌ها فرهنگ‌سازی کنند. با فرهنگ‌سازی می‌شود هرچه سریعتر از یارانه‌ها عبور کرد و زودتر به واقعی شدن قیمت‌ها رسید.

وی با اشاره به واقعی نبودن بسیاری از قیمت‌ها در کشور به دلیل دخیل بودن یارانه‌ها، در ادامه گفت: مسئولان باید سازوکاری را تعیین کنند که بخش خصوصی حاضر به ورود به عرصه شود. در حال حاضر اکثر دارایی کشور یا در دست بانک است یا متعلق به دولت است و مردم تنها با 30 درصد از دارایی‌های کشور با هم معادله می‌کنند. اگر بخش خصوصی فعال شود، مردم عادی نیز حاضر به دریافت یارانه نمی‌شوند.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "هرچه دولت به سمت خصوصی‌سازی واقعی حرکت کند به نفع مردم و کشور خواهد بود"، اظهار کرد: در حرکت به سمت خصوصی‌سازی، مردم متوجه می‌شوند که دولت می‌خواهد تصدی‌گری خود بر اقتصاد را کاهش دهد. زمانی که بخش خصوصی فعال می‌شود، فشار وارد شده به مردم ناشی از حذف یارانه‌ها بیشتر قابل تحمل خواهد بود.

زیدی با اشاره به فرم‌های خوداظهاری برای دریافت یارانه نیز گفت: قوه مقننه با قانونگذاری صحیح و پر کردن خلاءهای قانونی که وجود دارد باید به اجرای صحیح گام دوم هدفمندی یارانه‌ها کمک کند؛ چراکه چنین برنامه‌هایی مفاسد خاص خودش را به همراه دارد و اگر قوه قضائیه نیز در جریان این پروسه باشد، شاهد فساد کمتری خواهیم بود.

انتهای پیام

کد N217684