رییس کمیته شرعی حزب الله لبنان:امیدواریم مذاکرات ایران و1+5 به نتیجه مطلوب برسد

شیخ یزبک,ایران

شرق لبنان – ایرنا – شیخ « محمد یزبک» رییس کمیته شرعی حزب الله لبنان با تاکید به اینکه « جمهوری اسلامی ایران با قدرت و عزت وارد باشگاه هسته ای جهان شده و حق خود را بر جهان دیکته کرده است»، گفت: امیدواریم مذاکرات جدید ایران با گروه 1+5 با حفظ حقوق و احترام متقابل صورت بگیرد و به نتیجه مطلوب برسد.

به گزارش ایرنا ، شیخ یزبک در خطبه های نماز جمعه که در مقام سیده خوله دختر امام حسین (ع) در شهر بعلبک ( شرق لبنان) بیان کرد، افزود: ملت شجاع و قهرمان ایران که در سایه یک رهبری حکیمانه به استقلال و حاکمیت دست یافته و آن را حفظ کرده و کشورش را توسعه داده و می دهد، پس قادر است تا از حقوق خود صیانت و حفاظت کند.** اندیشه شهید صدر نیاز امروز جهان اسلام و عرب است

وی در ادامه سخنان خود با تاکید به اینکه جهان اسلام و عرب امروز به اندیشه و تفکر شهید آیت الله « سید محمد باقر صدر» نیاز دارد، گفت که دشمنان بخاطر همین اندیشه او را ترور کرده و به شهادت رساندند.

شیخ یزبک، سی و چارمین سالگرد ترو و شهادت آیت محمد باقر صدر را گرامی داشت و تصریح کرد:دشمنان، شهید صدر را بخاطر ترس از اندیشه ، مواضع و رهبری جامع و همه جانبه او ترور کردند در حالیکه ایشان فقط به وحدت ودوری از نزاع های طایفه ای و مذهبی دعوت می کرد.

رییس کمیته شرعی حزب الله لبنان با بیان اینکه « شهید صدر در میان ما حاضر است»، تصریح کرد: شهید صدر می گفت در امام خمینی (ره) ذوب شوید چرا که ایشان در اسلام ذوب شده است وهمچنین پیروزی را حتمی و ظهور حضرت مهدی (عج) را وعده ای نزدیک و صادق می دانست اگر خداوند بخواهد.

وی از ملت ها و دولت های جهان عرب و اسلام خواست که با تحمل مسئولیت خود در قبال ملت فلسطین با جنایات دشمن صهیونیستی علیه این ملت مقابله کنند و اجازه ندهند صهیونیست ها برای ساخت شهرک های صهیونیست نشین، سرزمین های فلسطینی را مصادره و آنها را آواره کنند.

شیخ یزبک گفت: همه سلاح ها باید به روی دشمن صهیونیستی نشانه رود و کشتار و ویرانگری در سرزمین های عربی متوقف و جلوی تروریسم که به هیچکس رحم نمی کند و تنها به منافع اسراییل خدمت می کند، گرفته شود.

وی از اجرای برنامه امنیتی ارتش لبنان در مناطق بقاع و شمال لبنان که با هدف تعقیب تروریست ها و مجرمان و بازداشت آنها صورت می گیرد، استقبال کرد.

رییس کمیته شرعی حزب الله لبنان با تجلیل از ارتش لبنان و قربانیانی که در راه برقراری امنیت در این کشور تقدیم کرده اند، خواستار حمایت از نیروهای ارتش و امنیتی لبنان و توقف خطابه های تحریک آمیز علیه آنان شد.

خاورم ** 1324
کد N217534