بزرگترین رزمایش نظامی در تاریخ عربستان/ملک عبدالله از قدرت کناره گیری می کند

آفریقا و خاورمیانه

رسانه های مخالف آل سعود از برگزاری بزرگترین رزمایش در تاریخ عربستان به عنوان مقدمه ای برای کناره گیری عبدالله بن عبدالعزیز از قدرت و واگذاری تاج شاهنشاهی به مقرن بن عبدالعزیز خبر داده اند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مراه الجزیره، برخی منابع نزدیک به دربار پادشاهی عربستان اعلام کردند که "عبدالله بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان به همه فرماندهان ارتش و نیروهای مسلح این کشور دستور داد که برای انجام بزرگترین رزمایش نظامی در تاریخ عربستان طی هفته های آتی آماده شوند.

به گفته این منابع این رزمایش نظامی که تحت عنوان "سیف عبدالله"(شمشیر عبدالله) با هدف آماده سازی شرایط برای انتقال قدرت در آل سعود، زیر نظر ملک عبدالله و در زمان حیات وی برگزار خواهد شد حاوی پیامی برای ایران، قطر و برخی از افراد خاندان آل سعود است.

این منابع تاکید کردند که رزمایش مذکور بزرگترین و گسترده ترین رزمایش نظامی در نوع خود در منطقه خاورمیانه محسوب می شود.

مقرن بن عبدالعزیز،کوچکترین فرزند ملک عبدالله محسوب می شود که انتقال قدرت به وی به معنای انتقال قدرت به نسل سوم از آل سعود است که ممکن است باعث بروز درگیری و اختلافات گسترده میان افراد خانواده حاکم بر عربستان شود که تعداد آنها بیش از 9000 نفر است.

آمریکا و عربستان سعی دارند با انتخاب مقرن بن عبدالعزیز به عنوان پادشاه عربستان و تعیین یکی از نوه های وی به عنوان ولیعهد از بروز درگیری ها درون خاندان آل سعود و کسانی که سودای قدرت در سر دارند،جلوگیری کنند.