نزدیک بود یک جنگنده روس با یک هواپیمای ایرفرانس برخورد کند

واحد مرکزی خبر نوشت:

روزنامه ایزوستیا جمعه گزارش داد یک فروند هواپیمای ایرفرانس و یک هواپیمای جنگنده روس 14 مارس نزدیک بود در ارتفاع چندین هزار متری در آسمان مسکو باهم برخورد کنند و فاجعه بزرگی را رقم بزنند. 

یک منبع آگاه در سازمان فدرال هواپیمایی کشوری روسیه به این روزنامه گفت:« ایرباس ای -319 ایرفرانس مسکو به پاریس کمی پس از برخاستن از فرودگاه مسکو از حدود 200 متری بمب افکن توپولوف تی ویو -95 عبور کرد .»
بنابر اعلام این منبع ، هواپیمای نظامی روس به قدری به هواپیمای ایرباس نزدیک شد که مجموعه خدمه صدای ملخ های بمب افکن را که طراحی آن به دوره شوروی باز می گردد ، شنیدند.
ایزوستیا می افزاید خلبان ایرفرانس سپس خطر ناشی از این حادثه را در یادداشتی به سازمان فدرال هواپیمایی کشوری از طریق وزارت امور خارجه فرانسه ، خاطر نشان و این بی دقتی خلبان جنگنده روس را محکوم کرد.
این روزنامه نوشت حداقل فاصله امنیتی بین دو هواپیما در پرواز 1000 فوت ( 305 متر ) است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه از مسکو ، مدیریت کل کنترل هواپیمایی منطقه مسکو در مقابل عقیده دارد این اوضاع هیچ خطری نداشت.
در زمانی که ای -319 ارتفاع خود را به 8000 متری رساند و بمب افکن ارتفاع خود را کاهش داد این دو هواپیما از نزدیک هم گذشتند.
یک منبع هواپیمایی به ایزوستیا گفت این حادثه به تاخیر دیرهنگام ایرباس که قرار بود ساعت 14 و 50 دقیقه از فرودگاه مسکو برخیزد اما در ساعت 15 و سه دقیقه این پرواز را انجام داد ، ارتباط دارد.
ایگور موئیسنکو مدیر کل کنترل هوایی منطقه مسکو به این روزنامه گفت جزئیات وقایع و مسئولیت ها پس از کارهای کمیسیون تحقیق در خصوص این حادثه مشخص خواهد شد.

4949

کد N217187