نارسایی اورژانسی قلب، شمخانی را به تیغ جراح سپرد

ایرنا نوشت:

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی به دلیل ضایعه غیرمنتظره عروق قلب در یکی از بیمارستان های تهران به صورت اورژانس تحت عمل جراحی پیوند عروق قرار گرفت.
مسئول تیم پزشکی که این عمل را انجام داده است، وضعیت عمومی شمخانی را پس از عمل جراحی کاملا تحت کنترل عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با تشخیص دقیق و اقدام سریع و به موقع پزشکان معالج، ایشان پس از انجام عمل جراحی در شرایط کاملا مناسبی قرار دارند.

او با اشاره به وضعیت جسمی بسیار مناسب شمخانی بدلیل انجام برنامه های ورزشی مستمر از سوی وی، بروز این عارضه را غیرمنتظره دانست و گفت: وی علیرغم انجام ورزشهای سنگین به ویژه کوه پیمایی که به صورت حرفه ای دنبال می کنند تاکنون هیچگونه علایم نارسایی قلبی و عروقی نداشته اند و بروز این ضایعه می تواند به دلیل فشار کاری زیاد و تنش های عصبی ناشی از آن باشد. بزودی و پس از پایان دوره درمان، وی می توانند فعالیت های عادی خود را آغاز نمایند.

ایرنا ضمن آرزوی سلامتی کامل برای دریابان شمخانی که از فرماندهان پرافتخار سالهای دفاع مقدس و مدیران کم نظیر کشورمان هستند، تداوم حضور فعال ایشان در عرصه مدیریت کشور را از درگاه خداوند قادر و متعال مسئلت می نماید.


45231

 

کد N217098