تظاهرات حامیان اخوان المسلمین در قاهره/ تشدید تدابیر امنیتی در پایتخت مصر

آفریقا و خاورمیانه

دهها نفر از حامیان اخوان المسلمین و محمد مرسی رئیس جمهوری برکنار شده مصر امروز نیز با برگزاری تظاهراتی علیه ارتش و دولت این کشور شعار سر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، در سایه تدابیر شدید اتخاذ شده از سوی نیروهای امنیتی مصر،دهها نفر از حامیان اخوان السلمین صبح امروز( جمعه) در منطقه المهندسین در قاهره اقدام به برگزاری تظاهرات کردند.

شرکت کنندگان در این تظاهرات با در دست داشتن پلاکاردهایی حاوی نماد میدان رابعه الدویه، شعارهایی را علیه دولت و ارتش مصر سر می دادند.

این در حالی است نیروهای امنیتی مصر یک کمربند امنیتی اطراف قصر الاتحادیه (قصر ریاست جمهوری) به منظور جلوگیری از هرگونه درگیری و حمله تروریستی در قاهره ایجاد کردند.

در الجیزه نیز نیروهای امنیتی مصر به منظور جلوگیری از تجمعات اعتراض آمیز در خیابانهای منتهی به میدان النهضه، این میدان را بستند.

منابع خبری همچنین از درگیری شرکت کنندگان در تظاهرات و نیروهای امنیتی خبر دادند. به گزارش المیادین در جریان درگیریهای به وجود آمده میان نیروهای امنیتی مصر و حامیان اخوان المسلمین دو نفر از شرکت کنندگان در این تظاهرات کشته شدند.