فرمانده نیروی زمینی ارتش:

مسئولان اجازه دهند طومار گروه‌های تروریستی را در هم می‌پیچیم

سیاست داخلی

شعار انحلال ارتش یک توطئه استکباری بود که با اقدام شجاعانه امام خمینی(ره) خنثی شد/ امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتش کارآمد و با انگیزه است که با اقتدار از مرز میهن عزیز حفاظت می کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در مورد اقدام گروه‌‌های تروریستی در خصوص ربایش مرزبانان ایرانی ابراز کرد: اگر مسئولان نظام به فرزندان سرباز و بسیجی خود اجازه دهند طومار این گروه‌های تروریستی را در هم می‌پیچانند و اقتدار ایران را به رخ جهان می‌کشند.

به گزارش خبرنگار ایلنا امیر احمدرضا پوردستان در خطبه های پیش از نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به سالروز تشکیل ارتش اظهار کرد: بدون تردید 29 فروردین روزی است که حضرت امام خمینی(ره) با اقدامی شجاعانه بر تفکر و اقدامات دشمن و متاسفانه برخی دوستان داخلی خط بطلان کشیدند.

وی افزود: اگر عوامل موثر در پیروزی انقلاب را برشمریم می‌بینیم علاوه بر عواملی دیگر حضور ارتش در این عرصه بسیار اهمیت داشت.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در بیان عوامل موثر در پیروزی انقلاب گفت: اصلی‌ترین عامل حضور روحانیت در خط مقدم به رهبری حضرت امام (ره) بود و پس از‌ آن حضور میلیونی مردم بسیار نقش آفرین بود زیرا با اقدام مردم کمر رژیم شکست.

وی خاطر نشان کرد: پیوستن بدنه ارتش عامل دیگری بود که اگر ارتش را در آن زمان به دوبخش تقسیم کنیم می‌بینیم بدنه ارتش همراه و همصدا با مردم بودند وژنرال‌های خود فروخته که گوش به فرمان آمریکا بودند.

امیر پور دستان با اشاره به فرمان امام خمینی(ره) که فرمودند ارتشی‌ها پادگان‌ها را ترک کنند، گفت: با این فرمان امام بدنه ارتش تفنگ‌ها را روی زمین گذاشتند و به صفوف مردم پیوستند.

وی در بیان علل تلاش‌ها برای انحلال ارتش اذعان داشت: شعار انحلال ارتش یک توطئه استکباری بود که آنقدر این شعار گسترش یافت و تکرار شد که برخی مدیران رده سوم و چهارم آن را تکرار می‌کردند اما هوشیاری مقام معظم رهبری در آن زمان و اقدام شجاعانه امام خمینی(ره) آنرا خنثی کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش ادامه داد: با این تصمیم امام خمینی (ره)که بسیاری از نخبگان با آن مخالف بودند حکومت اسلامی از نظر نظامی بیمه شد و هرقدر از زمان این اقدام می گذرد نتایج آن به خوبی خود را نشان می دهد.

پوردستان در تشریح اقدامات غرب و امریکا برای ناکام گذاشتن انقلاب اسلامی ابراز کرد: پیش از انقلاب قدرت در دنیا به دو قطب شوروی و آمریکا تقسیم می‌شد که ایران بزرگترین قمر آمریکا بود و به لحاظ موقعیت خاص ژئوپولتیک مزیت‌های بسیار مناسبی برای آمریکا فراهم می‌کرد که قرار گرفتن ایران بر روی تنگه استراتژیک هرمز یکی از مهمترین مزیت‌ها برای آنها بود و هر زمان که می‌خواستند می‌توانستند کنترل انرژی در دنیا را به دست بگیرند.

وی مزیت بعدی را وجود سه هزار کیلومتر مرز دریایی و خشکی بین ایران و شوروی عنوان کردو گفت: آمریکا از این فرصت استفاده می‌کرد و کوچکترین حرکت‌ها را در روسیه زیر نظر داشت و ایران جبهه‌ی ناتو در مقابل ورشو بود و درصورتی که شوروی می‌خواست به آبهای آزاد برسد ایران زمین می‌داد و زمان می‌گرفت.

امیر پوردستان افزود: از دیگر ویژگی‌های ایران برای توجه آمریکا وجود بازار خوبی بود که پیش از انقلاب در سیطره محصولات آمریکایی قرار داشت و علاوه بر همه این ویژگی‌ها، ژاندارمی ارتش ایران در منطقه بود واگر کشوری می‌خواست با آمریکا مخالفت کند ارتش همانند چماق آن کشور را سرکوب می‌کرد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه انقلاب ایران یک شک بزرگ به آمریکا وارد کرد گفت: آمریکایی‌ها به خوبی می‌دانستند با این شعارهایی که مردم برای روی کار آوردن جمهوری اسلامی می‌دادند در مرزهای ایران ثابت نمی‌ماند و در اقصی نقاط دنیا منتشر می‌شود و به همین خاطر پس از انقلاب اقدامات انقلاب برانداز خود را آغاز کرد.

وی در بیان اقدامات آمریکا در مقابل با انقلاب ایران اظهار کرد: آنها کلیدورهای ارتباطی ایران را بستند و سیاست منزوی سازی را علیه جمهوری اسلامی انجام می‌دادند. پس از آن شروع به انجام ترورهای کور و هوشمندکردند و در این موج ترورها از رئیس جمهور تا مردم کوچه بازار را به شهادت رساندند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش افزود: با ناموفق ماندن اقدامات می‌خواستند علیه ایران اقدام نظامی انجام دهند و به همین خاطر سناریوی انحلال ارتش را به کار گرفتند و همانند همین سناریویی که اکنون در سوریه انجام میدهند می‌خواستند آنقدر شعار انحلال را ادامه دهند تا این اتفاق صورت گیرد.

وی با اشاره به سخن مقام معظم رهبری که ارتش را شجره طیبه نامیدند اذعان داشت: امروز ارتش جمهوری اسلامی ایران ارتش کارآمد و با انگیزه است که با اقتدار از مرز میهن عزیز حفاظت می کند.

امیر پوردستان وحدت میان نیروهای نظامی را یکی از دستاوردهای انقلاب نامید و گفت: امروز ارتش و سپاه یک لشگر الهی هستند که با هدایت و تدبیر مقام معظم رهبری رخنه‌ای در آن وجود ندارد و تمامی تهدیدها توسط کارشناسان اطلاعاتی رصد می‌شود.

فرمانده نیروی زمینی ارتش در خصوص دستاوردها و برنامه‌های این نیرو اظهار کرد: یکی از اقدامات عملیاتی پیش بینی ضربه دوم است که امروز برنامه‌های مناسب برای آن وجود دارد هر چند که ایران به هیچ کشوری تجاوز نمی‌کند اما اگر کشوری بخواهد به مرزهای ایران حمله کند با اقدام نیروهای نظامی از کرده خود پشیمان می‌شود نیروهای مسلح ایران هیچ‌گاه غافلگیر نخواهند شد.

وی افزود: نیروی زمینی ارتش در بروز رسانی تجهیزات به کمک صنعت دفاعی کشور توانسته دستاوردهای شگرفی را کسب کند که این دستاوردها از ساخت هواپیماهای آذرخش و صاعقه گرفته تا رادارهای اکتیو همه در اختیار ارتش قرار گرفته اند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش اقدامات گروه‌‌های تروریستی در خصوص ربایش مرزبانان ایرانی ابراز کرد: اگر یک گروه تروریستی با کمک دلارهای نفتی 5 مرزبان ما را اسیر می‌کند به لحاظ نظامی و عملیاتی دارای ارزش نیست.اگر مسئولان نظام به فرزندان سرباز و بسیجی خود اجازه دهند طومار این گروه‌های تروریستی را در هم می‌پیچانند و اقتدار ایران را به رخ جهان می‌کشند.

امیر پوردستان در پایان سخنان خود با اشاره به سالرروز شهادت صیاد شیرازی گفت: از ویژگی‌های برجسته ایشان علاوه بر سایر خصلت‌هایشان می‌توان به اخلاص عملی و ولایتمداری و تبعیت محض از ولایت اشاره کرد زیرا هیچ‌گاه برای منافع دنیایی عملی را انجام ندادند و همواره می فرمودند بزرگترین نعمت خداوند به ایشان ولایت مداری است.

کد N216919