دغدغه‌های نماینده شیراز نسبت به حوزه انتخابیه‌اش

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: مسکن مهر، قومیت‌گرایی مدیریتی، وضعیت نامناسب سرمایه‌گذاری و توسعه‌ی بلندمرتبه‌سازی در مرکز شهر، از جمله تهدیداتی است که فارس و شیراز را تهدید می‌کند.‌

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه‌ی فارس، احمدرضا دستغیب، با تصریح بر این‌که مجمع نمایندگان فارس هم‌اینک در بهترین شرایط قرار دارد و اختلافی در این مجموعه نیست، خاطرنشان کرد: همزمان نبودن انتخابات مجلس و دولت، یکی از مشکلات کشور به‌شمار می‌رود که طی سال‌های گذشته تاکنون موجب از دست‌دادن فرصت‌ها شده است.

وی اضافه کرد: ما همیشه سال پایانی یک دولت و سال ابتدایی دولت جدید، هم‌چنین سال پایانی مجلس و سال اول مجلس جدید را به‌واسطه جابه‌جایی‌ها، استقرار نیافتن کامل سیستم دولت و هماهنگی‌هایی که باید وجود داشته باشد، از دست داده و می‌دهیم.

دستغیب در عین‌حال سال 93 را سالی خوب به لحاظ اقتصادی توصیف و تصریح کرد: امسال با توجه به این‌که دولت تقریبا استقرار یافته و از طرفی با مشخص شدن موضوع یارانه‌ها، حجم قابل توجهی از اعتبارات صرفه‌جویی می‌شود، می‌تواند سالی مطلوب به لحاظ اقتصادی باشد.

وی با تصریح این‌که امسال سال مهمی در بحث عزم جدی برای رشد اقتصادی است، تاکید کرد: عدد بازگشت یارانه‌ها عدد قابل توجهی خواهد بود و امیدواریم این مبلغ به شکل کامل به تولید بازگردد و برای محقق شدن این مهم باید دولت بسته‌های مناسبی را پیش‌بینی کرده باشد، در این صورت سال 93 سال خوبی در بحث اشتغال هم خواهد بود.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همزمان شدن انتخابات مجلس و دولت را یکی از دغدغه‌های قابل طرح در سطح کلان کشور برشمرد و آن را با تدبیر قابل حل دانست.

دستغیب همچنین در خصوص موضوعات استان فارس و شیراز نیز گفت: یکی از معضلاتی که فارس و شیراز را تهدید می‌کند، قومیت‌گرایی در مدیریت‌ها است، زمانی بنده نگرانیم انتصاب مدیران بومی بود اما امروز یکی از دغدغه‌هایم ولع زیاد برای کاشت نیرو در بخش‌های مختلف است.

وی گفت: نگاه قومیتی در انتصاب‌ها در بعضی بخش‌ها نگاه غالب است اما باید بدانیم استان فارس متعلق به همه فارس‌ها بوده و هست و همه باید با هر نگاه، ایده و قومیتی با ملاک قرار گرفتن صلاحیت‌ها، در راستای توسعه‌ی عمران و آبادانی آن بکوشیم.

دستغیب با تصریح این‌که در خصوص تسری قومیت‌گرایی در برخی بخش‌های دولتی به مسئولان هشدار می‌دهم، خاطرنشان کرد: یارگیری قومیتی و قبیله‌ای مفسده خصوصا مفسده‌های اقتصادی به‌دنبال خواهد داشت، باید مراقبت کنیم.

نماینده شیراز، با ابراز تاسف از اینکه شیراز و فارس چندان در موضوع سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذار، خوشنام نیست، توسعه‌ی سرمایه‌گذاری و جذب سرمایه‌گذاران را از شعارهای استاندار فارس برشمرد و در عین‌حال گفت: تاکنون قدمی در این زمینه برداشته نشده است.

وی یکی از بزرگترین دغدغه‌ها را احساس ایجاد شده نزد سرمایه‌گذاران به‌واسطه‌ی امنیت سرمایه‌گذاری دانست و برخی رویدادهای حادث شده در این استان را زمینه‌ساز و تشدید کننده این دغدغه‌ها ذکر و خاطرنشان کرد: همه باید تلاش کنیم تا این ذهنیت تغییر کند.

دستغیب در عین‌حال از تمایل شدید سرمایه‌گذاری در مسیر مرتفع‌سازی آنهم در مرکز کلان‌شهر شیراز، در خصوص رشد این حرکت هشدارداد و گفت: شیراز ظرفیت بلندمرتبه سازی آنهم در مرکز شهر را ندارد، مسئولان باید با تلاشی هدف‌مند و استفاده از راهکارهای مدیریتی، سرمایه‌گذاران را به سرمایه‌گذاری در مباحث تولیدی راغب کنند.

وی همچنین بردن سرمایه‌گذاران به سمت طرح‌های دیربازده از جمله صنایع مادر را رد کرد و گفت: ایجاد صنایع مادر و صنایع سنگین، زمان‌بر و هزینه‌بر و بعضا دیربازده است، ما می‌توانیم با سرمایه‌گذاری در دیگر ابعاد تولید، ارتقای خوبی را در زمینه‌ی اقتصادی و کاهش مشکل بیکاری در کوتاه مدت داشته باشیم.

دستغیب با اشاره به ظرفیت شیراز در موضوع گردشگری گفت: حضور سرمایه‌گذاران در زمینه‌ی احداث و ایجاد امکانات اقامتی و تفریحی و خدماتی نیز خوب است اما باید با جانمایی مناسب همراه باشد.

این نماینده مجلس خواستار حفظ فضاهای سبز درون و برون‌شهری در شیراز شد و گفت: در بحث مدیریت شهری در رابطه با حمل و نقل و موضوع مترو، هنوز سرانجام یکی از خطوط مشخص نیست.

دستغیب همچنین ضمن ابراز نگرانی از وضعیت مسکن مهر در کشور به‌خصوص در استان فارس و شهر شیراز، گفت: مسکن مهر قدری رها شده و به سمتی می‌رود که حالت بدی پیدا خواهد کرد، سیاست دولت جدید باشد یا نباشد، آقای استاندار و رئیس راه و شهرسازی باید به وضعیت نگران کننده مسکن مهر در این شهر و استان رسیدگی کنند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، وضعیت مسکن مهر در شهرهای صدرا و لپویی شیراز را بسیار نگران‌کننده توصیف و تصریح کرد: تعهد دولت در خصوص مسکن مهر، یک تعهد حقوقی است، محدود به زمان نیست که باتعویض دولت‌ها تمام شود.

وی اضافه کرد: متاسفانه اخباری دریافت شده که برخی پیمانکاران پول‌های دریافتی مسکن مهر را در جاهای دیگری هزینه کرده‌اند، متولیان باید به این موضوع رسیدگی کنند، حتی برخی تعاونی‌ها با مشکلاتی مواجه هستند، هنوز بحث پروژه‌های نیمه‌تمام باقی است، مشکلاتی را در خصوص پروژه‌های واگذار شده شاهد هستیم.

دستغیب تصریح کرد: بررسی مشکلات مسکن مهر در لپویی و صدرا، با حضور وزیر راه و شهرسازی، یک ضرورت است و امروز هم به عقیده‌ی من دادستان می‌تواند بهترین نقش را داشته باشد.

نماینده مردم شیراز همچنین از وضعیت تیم‌های ورزشی فارس خصوصا در فوتبال ابراز تاسف و نگرانی کرد و خواستار چاره‌اندیشی عاجل در خصوص دو تیم فجر شهید سپاسی و برق شیراز شد.

انتهای پیام

کد N216886