فرمانده نیروی زمینی ارتش:نیروهای مسلح کشور هیچگاه غافلگیر نمی‌شوند

سیاسی

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه به گروگان گرفتن سربازان کشور توسط یک گروه تروریستی که با کمک دلارهای نفتی تجهیز شده است از لحاظ نظامی جایگاه خاصی ندارد، اظهار کرد: اگر مسئولان به فرزندان نظامی خود اجازه دهند، طومار این گروه‌های تروریستی و حامیان آنها را در هم می‌پیچیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، امیر سرتیپ احمدرضا پوردستان پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان این‌که تمام حرکات در مرزها و خارج از مرزها، و تهدیدات منطقه‌ای و فرامنطقه رصد و تحلیل می‌شود،‌ خاطر نشان کرد: ارتش متناسب با این تهدید‌ها ظرفیت‌های لازم را ایجاد کرده است.

وی همچنین افزود: امروز ارتش با سایرسازمان‌های نظامی وحدت و همدلی دارد و ارتش و سپاه امروز یک لشکر الهی هستند که زیرنظر ستاد کل نیروهای مسلح فعالیت خود را دنبال می‌کنند.

پوردستان در ادامه با اشاره به این‌که دکترین نظامی ما مبتنی بر بازدارندگی است، خاطر نشان کرد: ما اهل تجاوز نیستیم، اما در مقابل تجاوز هم سکوت نمی‌کنیم. ظرفیت‌های ارتش به گونه‌ای است که در صورت تهاجم خارجی ضربه‌ای سنگین بر تهاجم دشمن وارد می‌کند. همچنین ارتش امروزه به تجهیزات به روز مجهز است و توانسته به دستاوردهای نظامی بسیار خوبی در سال‌های اخیر دست پیدا کند.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با بیان این‌که 29 فروردین روزی است که امام با تصمیمی شجاعانه به تفکر ناصواب انحلال ارتش پایان داد،‌ اظهار کرد: یکی از عوامل پیروزی انقلاب اسلامی همراهی بدنه ارتش با انقلاب و مردم بود این بدنه سالم با انبوهی از تجهیزات نظامی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در کنار نظام نوپای جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

وی همچنین با اشاره به دشمنی و توطئه‌های آمریکا علیه نظام جمهوری اسلامی ایران افزود: محاصره اقتصادی، تلاش برای منزوی سازی ایران، ترور و بمب‌گذاری از توطئه‌های آمریکا بود اما آنها پس از اینکه به اهداف خود دست نیافتند به دنبال استفاده از گزینه نظامی بودند، اما آنها در مقابل خود ارتشی را می‌دیدند که عاشقانه به مردم، رهبر و کشور خود علاقه دارد. پس آنها از استراتژی انحلال ارتش استفاده کردند تا به این وسیله نظام را سرنگون کنند. آنها آنقدر شعار انحلال ارتش را سردادند تا برخی مسئولان نیز آن را باور کردند.

پوردستان در ادامه گفت: با هوشیاری یاران نزدیک امام همچون مقام معظم رهبری این توطئه خنثی شد و با فرمان امام بحث انحلال ارتش به پایان رسید. ارتش هم نشان داد که پاسخگوی اعتماد امام بوده است. ارتش در هر عرصه‌ای که وارد شده با روح تدین، ولایت‌مداری و وظیفه‌شناسی عمل کرده است به گونه‌ای که رهبری از ارتش به عنوان شجره طیبه نام برده است.

انتهای پیام

کد N216846