ارگان حزب حاکم چین: اجازه موج سازی و موج سواری به آمریکا نمی دهیم

چین,آمریکا

پکن - ایرنا - ارگان حزب حاکم چین روز جمعه نوشت: دولت چین از این پس دیگر در مقابل گستاخی های آمریکا تردید به خود راه نخواهد داد و موضعی قوی در برابر این کشور اتخاذ خواهد کرد.

به گزارش ایرنا، روزنامه ˈمردم ˈ در مطلبی نوشت : این بار مقام های چین به چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا درس خوبی دادند تا مراقب اظهارات و موضعگیری های خود در مورد مسایل مرتبط با چین باشد.

هیگل روز گذشته به سفر چهار روزه رسمی خود به چین پس از دیدار با وزیر دفاع و چند مقام ارشد نظامی و دولتی این کشور پایان داد.

در مهمترین اتفاق این سفر ˈفان چان لونگˈ معاون فرمانده کل قوای چین (معاون کمیسیون مرکزی نظامی) اظهارات هیگل در دیدار با مقام های کشورهای آ.سه.آن و ژاپن را در حمایت از مواضع آنها در منازعات ارضی با چین محکوم کرد.

این اتفاق در حالی می افتد که نسل های قبلی دولت چین بندرت به این شدت از آمریکایی ها انتقاد و یا مواضع آنها را محکوم می کردند.

روزنامه مردم با اشاره به سخنان معاون فرمانده کل قوای چین نوشت: دوران قبل، گذشته است . رهبران چین دیگر در واکنش به اقدامات آمریکا تردید به خود راه نخواهند داد.

این نشریه تاکید کرد : آمریکا باید دریافته باشد که چین صریح سخن می گوید و نسبت به مسایل مرتبط با حق حاکمیت و تمامیت ارضی خود سرسخت است و اجازه نخواهد داد هیچ کشوری آن را نقض کند.

ارگان حزب حاکم چین نوشت: پکن از این به بعد واکنش نشان خواهد داد. ناخرسندی خود را به آمریکا اعلام خواهدکرد . از منافع کلیدی خود حراست کرده و اجازه موج سازی و موج سواری به هیچ کشوری نخواهد داد.

این روزنامه چینی افزود: این موضع باعث می شود از این پس کشورها مواضع چین را بهتر درک کرده و خطوط قرمز را به خوبی شناسایی کنند.

مردم نوشت: ما با آمریکا دشمن نیستیم ، اما لازم است که آنها به منافع کلیدی چین احترام بگذارند.

چین از اینکه آمریکا در حال تصویب لایحه ای برای فروش سلاح به تایوان می باشد و در منازعات منطقه ای از ژاپن و فیلیپین حمایت می کند بسیار ناخرسند است.

آساق ** 2100 **1611
کد N216678