حمدین صباحی: یا رئیس‌جمهور مصر می‌شوم یا رهبر مخالفان

سیاسی

نامزد احتمالی پست ریاست جمهوری مصر اعلام کرد که با این مسئله مخالف است که در صورت پیروزی عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری، وی به عنوان نماینده السیسی تعیین شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی پانوراما، حمدین صباحی، نامزد احتمالی پست ریاست جمهوری مصر و موسس جریان مردمی در این کشور، در سخنانی عنوان داشت: در صورتی که عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع سابق مصر به من پیشنهاد دهد که در صورت رئیس‌جمهور شدن، من معاون وی باشم، من با این پیشنهاد مخالفت خواهم کرد.

حمدین صباحی خاطر نشان کرد: من این مسئله را نمی‌پذیرم که برای تصدی پست اجرایی تعیین شوم. من یا رئیس‌جمهور خواهم شد یا رهبر مخالفان.

وی یادآور شد که با این مسئله مخالفت کرده بود که معاون محمد مرسی، رئیس‌جمهوری برکنار شده مصر باشد چرا که مرسی نمی‌توانست رئیس‌جمهوری برای تمام مصری‌ها باشد.

موسس جریان مردمی مصر با تکذیب اخباری مبنی بر حمایت اخوان‌المسلمین از وی در انتخابات ریاست جمهوری، عنوان داشت: اخوان‌المسلمین نه به صورت محرمانه و نه علنی از من حمایت نمی‌کند و من دست در دست مسئولان تروریست نخواهم گذاشت.

انتهای پیام

کد N216619