وزارت امور خارجه پاکستان: روابط ایران و پاکستان در شرایط خوبی است

سیاسی

وزارت امور خارچه پاکستان اعلام کرد: علی‌رغم وجود مساله حل نشده میان ایران و پاکستان در خصوص سربازان ربوده شده ایرانی روابط دو کشور در شرایط خوبی قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تسنیم اسلام، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در این باره گفت: روابط ایران و پاکستان همانطور که قبلا گفته‌ام تنها در مورد یک مساله نیست. ما روابط و همکاری‌های چندگانه داریم بنابراین این روابط باید با دیدی وسیع‌تر نظاره شود.

به نوشته روزنامه داون چاپ پاکستان مساله ربوده شدن پنج سرباز ایرانی در نزدیکی مرز ایران و پاکستان در ماه فوریه که یکی از آنها نیز در این ماجرا کشته شد برداشت‌های غلطی را از روابط میان دو کشور درپی داشت که اغلب به دلیل اختلاف نظرها بر سر مسائل منطقه‌ای بوده است.

به نوشته این رونامه مقامات ایرانی هشدار داده بودند که علیه گروهک تروریستی مسئول این حادثه در خاک پاکستان وارد عمل خواهند شد اما پاکستان همواره این مساله را که سربازان ربوده شده در خاک این کشور نگهداری‌ می‌شوند را رد می‌کرد.

هفته گذشته چهار سرباز ایرانی در نهایت در مرز پاکستان و افغانستان آزاد شدند.

اسلام ادامه داد: مقامات و سرویس‌های امنیتی ما تاکید داشتند که هیچ نشانه‌ای مبنی بر وجود این سربازان درخاک پاکستان و سپس آزادی آنها در خاک کشورمان به دست نیاورده‌اند.

خانم اسلام همچنین تاکید کرد که نخست‌وزیر کشورش قصد دارد به ایران سفر کند و احتمال دارد این سفر درماه ژوئن سال جاری انجام شود.

وی گفت: مقدمات انجام این سفر از سوی مقامات پاکستانی و ایرانی در حال انجام شدن است و دو کشور قصد دارند یک نشست مشترک در سطح وزرا پیش از انجام این سفر برگزار کنند.

انتهای پیام

کد N216546