حکیمی‌پور: یارانه متعلق به نیازمندان یاری است

هدفمندي يارانه‌ها,يارانه

دبیرکل حزب اراده ملت با تاکید بر اینکه یارانه باید به کسانی تعلق بگیرد که نیازمند یاری هستند، اظهار کرد: یارانه نقدی باید تنها به دهک‌هایی از جامعه تعلق بگیرد که واقعا نیازمند حمایت هستند.

احمد حکیمی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به توزیع فرم‌های خوداظهاری برای دریافت یارانه نقدی با بیان اینکه آن دسته از افرادی که هیچ نیازی به دریافت یارانه ندارند باید از دریافت این مبلغ انصراف دهند اظهار کرد: یارانه نقدی باید به کسانی تعلق بگیرد که نیازمند یاری هستند. متاسفانه در دولت قبل شرایط به گونه‌ای بود که به همه اقشار جامعه اعم از نیازمند و بی‌نیاز یارانه نقدی تعلق گرفت که این اقدام کاری غیرمنطقی بود.

وی با بیان اینکه دولت می‌تواند با منابع حاصل از انصراف اقشار بی‌نیاز جامعه از دریافت یارانه بخش‌های ضروری جامعه از جمله تولید را ارتقا دهد، گفت: یارانه نقدی باید تنها به دهک‌هایی از جامعه تعلق بگیرد که واقعا نیازمند حمایت هستند. حال چنانچه تعداد انصراف‌دهندگان از دریافت یارانه و افراد بی‌نیاز جامعه افزایش یابد،‌ این مبالغ به سمت بخش‌های تولیدی و گروه‌های نیازمند جامعه سوق پیدا می‌کند.

این فعال سیاسی با اشاره به چگونگی آگاهی مردم از خدماتی که پس از انصراف از دریافت یارانه نقدی بهره‌مند می‌شوند، اظهار کرد: آگاهی مردم از خدمات و شرایط پس از اعلام عدم دریافت یارانه کاری فرهنگی تبلیغاتی است که یاری و کمک بخش‌های فرهنگی و تبلیغاتی جامعه از جمله صدا و سیما را می‌طلبد.

حکیمی‌پور خاطر نشان کرد: دولت نیز می‌تواند همانگونه که تاکنون صادقانه با مردم ارتباط داشته است و مسائل مختلف را با آنها در میان گذاشته است، عواید حاصل از انصراف مردم از دریافت یارانه‌ها را نیز صادقانه برای آنها مطرح کند چرا که آنها نیز همواره نشان داده‌اند که واقع‌بین هستند و دولت را همیاری و همدلی می‌کنند.

دبیرکل حزب اراده ملت در پایان با اشاره به تاثیر وجود داشتن سابقه خوب از همکاری با دولت در اذهان مردم گفت: چنانچه مردم نتیجه اعتماد خود به دولت را ببینند و مشاهده کنند که این اعتماد و همیاری باعث به وجود آمدن شرایط بهتری برای خود و جامعه‌شان شده است قطعا در گام‌ها و مقاطع دیگر نیز با توجه به این سابقه خوب باردیگر با دولت همیاری کرده و به دولتمردان اعتماد می‌کنند.

انتهای پیام

کد N216410