بازگشت نیروهای ˈپ.ک.کˈ به ترکیه

پ,ک

آنکارا - ایرنا - اداره اطلاعات پلیس و ژاندارمری ترکیه از بازگشت نیروهای حزب غیر قانونی کارگران کرد ترکیه ˈپ.ک.کˈ به این کشور خبر دادند.

به گزارش روز پنجشنبه رسانه های محلی ترکیه ، اداره اطلاعات پلیس و ژاندارمری ترکیه با انتشار گزارشی با اشاره به روند مذاکرات صلح بین دولت آنکارا با ˈ عبدالله اوج آلان ˈ رهبر زندانی ˈپ.ک.کˈ ، به خروج 65 گروه از نیروهای این حزب در سال گذشته از این کشور که هر گروه شامل 14 تا 16 نفر بود ، عنوان کردند که نیروهای ˈپ.ک.کˈ در حال بازگشت به ترکیه هستند.

در این گزارش شمار نیروهای ˈپ.ک.کˈ در ترکیه یک هزار نفر اعلان شده و آمده است که نیروهای ˈپ.ک.کˈ در شهرستان های مرزی ترکیه به جای خروج از این کشور وارد ترکیه می شوند.

در این گزارش که با عنوان ˈ فرایند راه حل پ.ک.کˈ منتشر شد ، اضافه کرد : خروج نیروهای ˈپ.ک.کˈ که در راستای مذاکرات صلح صورت گرفت در اواخر سال گذشته آهسته تر و سپس کاملا متوقف شد.

این گزارش می افزاید : شبه نظامیان ˈپ.ک.کˈ که در فصل زمستان در پایگاه های خود مستقر شده بودند با گرم شدن هوا به جای خروج از ترکیه در حال حضور در مناطق داخلی این کشور هستند.

این گزارش با اشاره به افزایش آدم ربایی در برخی از مناطق کردنشین ترکیه اضافه کرد که هم اکنون نیروهای ˈپ.ک.کˈ در استان های شرقی ˈ تونجلی ، حکاری ، شیرناک ، دیاربکر ، بینگول و وان ˈ مستقر هستند.

در این گزارش آمده است ˈ نیروهای ˈپ.ک.کˈ اقدام به عملیات نظامی نکرده اند و بیشتر به فعالیت های سیاسی برای این حزب می پردازند.

مذاکرات صلح بین دولت آنکارا و ˈ عبدالله اوج آلان ˈ از سال گذشته آغاز شده است و در راستای این مذاکرات شماری از نیروهای ˈپ.ک.کˈ از ترکیه خارج شدند.

با گذشت بیش از یک سال از آغاز مذاکرات ، دو طرف یکدیگر را به اخلال در روند صلح متهم می کنند.

خاورم ** 230 ** 1552
#پ #ک
کد N216045